Keşan pazarı bugün kurulacak

İbrahim Aldanmaz: “Korsan satıcılara dikkat edin”

Keşan pazarı bugün kurulacak

İbrahim Aldanmaz: “Korsan satıcılara dikkat edin”

23 Eylül 2015 Çarşamba 09:08
Keşan pazarı bugün kurulacak
Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aldanmaz,  dün yaptığı açıklamada,  Kurban Bayramı nedeniyle alışveriş yapacak vatandaşlar için her zaman olduğu gibi bayram arifesi olan Çarşamba günü (bugün) pazar kurulacağını bildirdi.
KORSAN SATICILARA DİKKAT

Kurban Bayramı nedeniyle pazaryerinde alıcı ve satıcıların yoğun olacağını söyleyen Aldanmaz, bu konuyla ilgili vatandaşlara bazı uyarılarda bulundu. İbrahim Aldanmaz, Bayrama kadar piyasada olmayan sadece bayramlarda ortaya çıkan ve günü kurtarmak adına çarşı, pazar ve sokaklarda dükkânımızın önünde tezgâh açan, kaldırımları işgal eden korsan satıcılara mutlaka dikkat edilmelidir. Vatandaşlarımız sağlıklarını ön planda tutarak, bilmediği yerlerden, merdiven altında üretilen sağlıksız gıda alışverişi yapmamalıdır.” dedi

KAYIT DIŞINA KARŞIYIZ

Alışveriş yapacak vatandaşların bu konuya mutlaka dikkat etmesi gerektiğini belirten Aldanmaz, şunları söyledi: “Vatandaşlarımızdan isteğimiz; tanıdıkları esnaftan alışverişi yapmaları ve bilinen ürünleri tercih etmeleridir. Biz hem vatandaşın aldatılmasına hem de haksız kazanç elde edilmesine karşıyız. Kayıt dışılığın yanında merdiven altı üretime de karşıyız. Bayram dolayısıyla giyim kuşamın yanında daha çok çikolata, şekerleme, lokum, draje ve tatlı talebinin yoğunluğuna bağlı olarak sağlıksız şartlarda üretilen mallar sahte markalarla, janjanlı ambalajlarla piyasaya sürülüyor. Maliyeti düşürmek adına şeker yerine tatlandırıcılar, Antep fıstığı yerine bezelye, tereyağı yerine ise aroma ve margarin hatta kullanım tarihi geçmiş un, yağ, fıstık ve ceviz kullanılarak hastalıklara yol açıyor, millet zehirleniyor. İçeriği belli olmayan ve tepsisi 25-30 lira gibi normalin çok altında satılan baklavalar alınmamalıdır. Satılan ürünlerin hijyenik bakımdan ve fiyat yönüyle kontrol edilerek, denetimler artırılmalıdır. Denetim sırasında satış yapanların esnaf oda kayıtları mutlaka aranmalıdır. Böylelikle kirasını, vergisini veren küçük esnaf ve sanatkârın da haksız rekabetten zarar görmesi engellenmelidir. Ayrıca, tüm esnafımızın ve Keşan halkının Kurban Bayramı’nı kutlarım.” 

Son Güncelleme: 28.09.2015 08:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol