Keşan Ülkü Ocakları, şehitler için Kuran okuttu

Keşan Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen şehitleri anma programı, geçen Cuma günü gerçekleştirilirken, programda, şehitler için Kuran-ı Kerim okutuldu.

Keşan Ülkü Ocakları, şehitler için Kuran okuttu

Keşan Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen şehitleri anma programı, geçen Cuma günü gerçekleştirilirken, programda, şehitler için Kuran-ı Kerim okutuldu.

17 Temmuz 2017 Pazartesi 00:00
Keşan Ülkü Ocakları, şehitler için Kuran okuttu

HABER MERKEZİ

Saat 19.30 sıralarında, Keşan Ülkü Ocakları binasında başlayan programa; MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Keşan İlçe Başkanı Erkan Gege ile bazı Yönetim Kurulu üyeleri, partililer ve ülkücüler katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başlayan programın açılış konuşmasını, Keşan Ülkü Ocakları İkinci Başkanı Erdal Coşkun yaptı. Türk milletinin aziz şehitleri ve Türk devletinin selameti için Keşan Ülkü Ocakları olarak okutacakları Kuran-ı Kerim tilaveti ve anma programına katılan "Hoş geldiniz" diyen Coşkun, şunları söyledi: "Türk milleti sıkıştığı dar alandan kıstırıldığı karanlık sokaktan çıkmanın amansız, haklı ve saygın mücadelesini, girdiği ölüm ve kalım savaşlarından alnının akıyla, bileğinin hakkıyla çıkmıştır. Nitekim kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden tüm insanımız Çanakkale’de vatanımızı canı pahasına savunmuş, 250 bin şehit vermiştir. Dün Çanakkale’de 250 bin şehit, bugün dağlar da, şehirler de, içeride ve dışarıda 60 bin vatan evladı Milletine kefen biçmeye çalışan teröristlere karşı şehit düşmüş, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında da 248 vatandaşımız şehit düşmüştür. Hiçbir vatan evladı geri adım atmamış, gözünü kırpmadan canını vererek şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Çanakkale’de anlı şanlı Türk askeri, Kurtuluş Savaşında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İzmir’de Hasan Tahsin, tabutluklara sığmayan Alparslan Türkeş, Ege Üniversitesinde Fırat Çakıroğlu, 15 Temmuzda Ömer Halis Demir, İzmir Adliyesi önünde şehit polis Fethi Sekin vatanını savunmak pahasına gözlerini kırpmadan mücadele ettiler ve şehit düştüler. Milliyetçi-Ülkücü hareket 15 Temmuz’da da gerekli olan dik duruşu göstermiş vatana sahip çıkmıştır. Unutulmaması gereken bir husus, biz ülkücüler sadece 15 Temmuzda nöbette değiliz, biz vatan için, selameti ve bekası için 365 gün nöbetteyiz. Ayrıca değinmek istediğim bir başka konu; 15 Temmuz hain darbesine kalkışan şanlı Türk Ordumuz değildir, ordu içine sızan hain FETO örgütünün hain kahpe evlatlarıdır. Türk Ordusu ile Milleti karşı karşıya getirmek istemektedirler. Biz ülkücüler olara buna hiçbir zaman izin vermeyeceğiz, her zaman Türk Ordusunun, Türk polisinin yanındayız. Türk milletinin ve Türk devletinin selameti için canını veren bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve dua ile anıyorum. Şehitler ölmez vatan bölünmez." dedi. İmam Hatip Osman Sav tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol