"Keşan'a yakışmadı, keşke olmasaydı"

Başkan Özcan ve inşaat firması yetkilileri, cumartesi günkü olayları değerlendirdi

"Keşan'a yakışmadı, keşke olmasaydı"

Başkan Özcan ve inşaat firması yetkilileri, cumartesi günkü olayları değerlendirdi

28 Mayıs 2013 Salı 00:57
 Belediye Başkanı Mehmet Özcan, dün, pazaryeri inşaatını yapan firma yetkilileri ile makamında biraraya gelerek geçen cumartesi günü meydana gelen kavga olayını birlikte değerlendirdi.

Saat 14.00 sıralarında Başkan Özcan’ın makamına gelen Maktaş Makine ve Elektrik Ticaret Limited Şirketi yetkilisi Abdurrahman Gündüz ve  Alkan İnşaat yetkilisi Orhan Alkan, basın mensuplarına yaptıkları açıklamada, yaşanan olayların son derece üzücü olduğunu ve bir daha yaşanmaması gerektiğini söylediler.

Konuyla ilgili olarak konuşan Alkan İnşaat yetkilisi Orhan Alkan, şunları söyledi: ”Bizim edindiğimiz bilgilere göre olay, önce pazaryerinden inşaat alanına daha sonra inşaat alanından pazaryerine doğru atılan bir poşet çöp yüzünden çıkmış. Biz aslında her cumartesi günü Pazar kurulduğunda bu sorunu yaşıyorduk. Pazaryerinden inşaat alanına çöp torbaları atılıyordu. Geçen cumartesi günü nasıl olmuşsa olmuş inşaat alanına atılan çöp torbası tekrar pazaryerine gönderilmiş. Olay bu durumu 3-5 kişinin provoke etmesi sonucu gelişmiş. Toplanan kalabalık inşaat alanımızın kapılarını kırarak içeri girmiş, girerken de pazarcı tezgahından aldıkları bıçaklarla gelmişler. Olayların büyümesini şantiye şefimizin soğukkanlılığı ve işçilerimizin olay yerini terk etmeleri önlemiştir. Yine de meydana gelen karmaşada 1’i ağır 4 işçimiz yaralandı.

BİZ KEŞAN İÇİN YAPACAĞIMIZI YAPIYORUZ

Daha önce Keşan’ı hiç bilmediklerini ancak Keşan’ı ve Keşanlıları tanıdıkça çok sevmeye başladıklarını da belirten Alkan, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Biz yeni pazaryeri projesiyle ilgili çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. İşi yüklenen firmalar olarak Keşan ve Keşanlılar için elimizden geleni yapıp 2.5 yıl olan inşaat süresini 1.5 yıla indirdik. Bu inşaat bittiğinde Keşan’da çok şey değişecek. Bu proje Keşan’a çok faydalı olacak.”

OLAYI TÜM KEŞANLILARA MAL EDEMEYİZ

Alkan, açıklamasının sonunda, meydana gelen olayın 3-5 kişinin bir şekilde provoke etmesi sonucu meydana geldiğine inandıklarını belirterek, “Biz inşaat alanında  işçilerimizi yasal her türlü prosedürü uygulayarak alıyoruz. Hepsinin sabıka kaydı firmamızda mevcuttur. 3-5 kişinin yaptığı bu olayı tüm Keşanlılara mal edemeyiz. İnşaat alanımızın ve çalışan işçilerimizin güvenliğini sağlamak emniyet güçlerimizin görevi. Onların da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gereğini yapacağına inanıyoruz” diye konuştu.

ÖZCAN: ESNAFA YAKA KARTI DAĞITILACAK

Belediye Başkanı Mehmet Özcan da konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede yaşanan olayların son derece üzücü olduğuna, Keşanlılara yakışmadığına değindi ve bazı önlemler aldıklarını söyledi. Alınan önlemler hakkında bilgi veren Özcan, pazaryerinde inşaat duvarları dibine tezgah açan esnafın tespit edileceğini ve bu esnaflara yaka kartları dağıtacaklarını belirtti. Özcan, “Bu yaka kartı dağıtacağımız esnaflarımız çadırlarını bağlamak için inşaat alanına girebilecek. Bir anlamda bu da bir sorundu, bu sorunu ortadan kaldıracağız. Bu proje Keşan’a yapılıyor ve bittiğinde Keşan kazanacak, Keşanlılar kazanacak” şeklinde konuştu.

 

SUTO ORİZARUİ BELEDİYESİ İLE KARDEŞ BELEDİYE ÖN PROTOKOLÜ İMZALADIK

 

Pazaryerinde  meydana gelen olayla ilgili değerlendirmesinin ardından geçen hafta gerçekleştirdiği Makedonya ziyareti hakkında bilgi veren Özcan, Belediye Meclisi üyeleri Ercan Ersoylu ve Nurettin Soysal  ile birlikte gittiklerini belirterek, Suto Orizarui Belediyesi ile kardeş belediye ön protokolünü imzaladıklarını ve her iki ülkenin yasaları için gerekli olan resmi yazışma sürecini başlattıklarını söyledi. Özcan, Suto Orizarui Belediyesi ile kardeş belediye olunması halinde ortak projeler üreterek AB fonlarından faydalanılacağını, karşılıklı ziyaretlerle kültürel ve ticari alışverişlerin olacağını ifade etti.

Son Güncelleme: 28.05.2013 00:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol