Keşan’da bugün Enez konuşulacak

HABER MERKEZİ

Keşan’da bugün Enez konuşulacak

HABER MERKEZİ

29 Mart 2017 Çarşamba 00:02
Keşan’da bugün Enez konuşulacak

Edirne il Genel Meclisi tarafından 2017 yılının “Enez Yılı” ilan edilmesi nedeniyle Keşan’da bir basın ve bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Oluşturulan Eşgüdüm Komisyonu Enez Yılı’nın amacını, hedeflerini, başlatılan ya da programlanan ve düşünülen etkinlikleri basın mensupları ve katılan konuklarla paylaşacak. Bugün saat 14.00’te Keşan Öğretmen Evi bahçesinde gerçekleştirilecek toplantıda öncelikle basın mensuplarının soruları yanıtlanacak. Toplantı sonunda katılanların önerileri belirlenecek.

Enez Yılı’nın sadece Enezlileri ilgilendiren bir yıl olmadığını, Enez’e yapılacak her yatırımın, her tanıtımın Keşan’a, Edirne’ye, hatta Trakya’ya farklılıklar getireceğini belirten komisyon yetkilileri “Örneğin restore edilmekte olan Ayasofya Kilisesi’nin (Fatih Camii’nin) yanısıra Sadece Keşan-Enez karayolunun yapılması ve Limanın Uluslararası gemi trafiğine açılması gerçekleşebilirse bu üçgen  İnanç turizminin yöremize taşınması anlamına gelir. Bu sağlanabilirse yalnız Enez değil Trakya ve özellikle Keşan’da çok önemli ve yeni bir sayfa açılmış olacaktır. Saros’ta özlenen turizm Enez’in arkeolojik, doğa ve inanç turizmi gibi çeşitli alternatifleri ile çeşitlenecek ve zenginleşecektir. Toplantıya ilgi duyan herkesi katkı vermeye bekliyoruz.” şeklinde konuşarak ilgilileri toplantıya davet etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol