Keşan’ın Gıda OSB’ye ihtiyacı var

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Danışmanı, 22. ve 23. dönem AK Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak, Keşan’a yapılması planlanan Gıda Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin durumunu dün yaptığı açıklamada değerlendirdi.

Keşan’ın Gıda OSB’ye ihtiyacı var

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Danışmanı, 22. ve 23. dönem AK Parti Edirne Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak, Keşan’a yapılması planlanan Gıda Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin durumunu dün yaptığı açıklamada değerlendirdi.

04 Temmuz 2017 Salı 08:40
Keşan’ın Gıda OSB’ye ihtiyacı var

AYŞİN SEÇİL GEZER

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Yusuf Yörük ve İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin’in bu konuyla ilgili referandumdan hemen sonra kendisini ziyaret ettiğini dile getiren Budak, “Bu durumu onlar gelmeden önce de il ve ilçe başkanlarına da bu konuda destek olacağımı söyledim. STK örgütleri bana geldiğinde bunun doğru yönteminin Bakanın talimatıyla olacağını söyledim. Bakanın talimatı için de en alt kademeden başlamak üzere il başkanı ve milletvekiliyle bu işin takip edilmesi gerektiğini söyledim. Milletvekilimize yönlendirdim ve onlar da aradılar, Bakandan bir randevu alındı. Keşanlı olarak kendi ilçemdeki projeye, Hamzadere gibi barajların yapılmasına vesile olmuş bir insan olarak, buradaki tarımsal üretimin katma değerli hale dönüşmesi için Keşan’ın bu Gıda OSB’ye ihtiyacı var. Ben kendim de bunu bakanımıza anlattım ve STK’lar da benim dediğim yöntemle milletvekilimiz aracılığıyla, il ve ilçe başkanıyla hep birlikte geldiler, il başkanımız gelemedi. Bakanımızla konuştuk, arkadaşlar dertlerini anlattılar. Bakan da bunu değerlendireceğini söyledi. Bundan sonraki aşamalarda ben yine elimden geleni yapmaya çalışacağım ama takdir edersiniz ki ben 6 yıldır milletvekili değilim ve şu anda Bakanlıkta, mutfakta politika anlamında, danışmanlık yürüten birisiyim. Ama kendi ilçem olduğu için ben de bakandan şahsen ricacı oldum ve bütün arkadaşların önünde de ben de Keşanlı olduğum için İpsala ve Enez bölgesi bana baskı yapıyor dedim ve ben de ricada bulundum.” dedi.

DOĞRU YÖNTEM BU İŞLERİN MİLLETVEKİLİ ARACILIĞIYLA TAKİP EDİLMESİ

Konu ile ilgili Bakanın da duruma el atacağını söylediğini kaydeden Budak, “Türkiye’de meralarla ilgili, toprakla ilgili ciddi sıkıntılar olduğu toplantıda dile getirildi. Ve meraları korumamız gerektiğini, burasının mera vasfını kaybetmiş arazi olup olmadığını konusunda bir inceleme yapılması gerektiğini, valiliğin yazısının da alındığını, bunların bir kez daha değerlendirileceğini söyledi. Söz anlamında bir yaklaşımda bulunmadı ama bunu bir kez daha değerlendireceğini söyledi. Bundan sonra yapılacak tek şey yine Bakanlık bazında, ben şahsen kendimde takip edeceğim ama esas takip etmesi gereken kişiler seçilmiş kişiler. O nedenle de doğru yöntem bu. Çünkü ben 9 yıl vekillik yaptım. Keşanlıları, Edirnelileri çok ağırladım. Doğru yöntem bu işlerin milletvekili aracılığıyla takip edilmesi. Ama ben de bir Keşanlı olarak hatırımızın geçtiğince ve gücüm yettiğince, elimden geldiğince bölgeme farklı formatlarda ama bu anlamda da özel destek olmaya gayret edeceğim.” dedi.

Son Güncelleme: 04.07.2017 08:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol