“Kesinti” mi, “kısıntı” mı?

Yarın ve pazartesi günü Keşan’da 8’er saat süreyle elektrik kesilecek

“Kesinti” mi, “kısıntı” mı?

Yarın ve pazartesi günü Keşan’da 8’er saat süreyle elektrik kesilecek

25 Ocak 2014 Cumartesi 13:50
“Kesinti” mi, “kısıntı” mı?
 Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), Edirne İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında yapacağı çalışmaları gerekçe göstererek, yarın (26 Ocak) ve öbür gün (27 Ocak) Keşan merkez ve özel müşterilerde 09.00 - 17.00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

Haftalardır neredeyse her gün Keşan ve çevresinde elektrik kesintisini periyodik hale getiren ve hazırladığı duyurularla günlük kesinti bülteni çıkarmaya başlayan TREDAŞ’ın kesintileri, vatandaşlardan tepki görüyor.

Öte yandan, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi'nin (TEİAŞ), doğalgazda yaşanan kriz yüzünden, sattığı elektriği yüzde 20 oranında kıstığı Aralık ayında duyurulmuş, zorunlu kesintilerin kırsal kesim ağırlıklı ve dönüşümlü olarak uygulanacağı, ihtiyaç halinde kesintilerin il ve ilçe merkezlerinde de yapılacağı belirtilmişti. Bu nedenle, TEİAŞ’ın müşterisi olan TREDAŞ’ın alışkanlık haline getirdiği ve teknik çalışmaları gerekçe gösterdiği kesintilerin de, aslında bakım amaçlı olmayıp enerji dengelemesini sağlamak üzere yapılan elektrik kısıntısı olduğu sanılıyor.

 

Son Güncelleme: 25.01.2014 13:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol