Kılınç, işten çıkarmalar hakkında konuştu: “Tek sorumlusu CHP yönetimidir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan ilçe teşkilatının Keşan Belediyesi’nden işçi çıkarılması ile ilgili yaptığı açıklama üzerine AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı da bir açıklamada bulundu.

Kılınç, işten çıkarmalar hakkında konuştu: “Tek sorumlusu CHP yönetimidir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan ilçe teşkilatının Keşan Belediyesi’nden işçi çıkarılması ile ilgili yaptığı açıklama üzerine AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı da bir açıklamada bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
21 Mayıs 2019 Salı 11:55
Kılınç, işten çıkarmalar hakkında konuştu:  “Tek sorumlusu CHP yönetimidir”

SONGÜL KONAR

Dün saat 13.30 sıralarında AK Parti İlçe binasında yapılan açıklamada AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, muhalefetin yapmış olduğu ithamlar üzerine konu ile ilgili kamuoyuna paylaşım yapma ihtiyacı hissettiklerini kaydetti.

“KUL HAKKI KİMLER YEMİŞ, HALKIMIZA SORALIM KARARI ONLAR VERSİN”

Belediyede kul hakkı ile ilgili ve işten çıkarmalar konusunda bir problem olduğu vurgulandığını ifade eden Kılınç, “Kul hakkı kimler yemiş, halkımıza soralım kararı onlar versin. Belediyemizden 5-6 maaş alınırken, bir odada tek kişinin çalışması gerekirken 4-5 personel çalışıyor. İşe göre eleman değil, elemana göre iş uygulanıyor. Aile şirketi gibi yapılaşma oluşmuş. Baba-oğul, baba-kız, karı-koca gibi bir sistem kurulurken buna sesleri çıkmıyor, bu kul hakkı olmuyor mu? Yaklaşık 400 kişilik kadro 700-800 olunca kul hakkı oluyor, buna da ses çıkmıyor. Körler sağırlar birbirlerini ağırlar misali tek laf etmiyorlar. Şu an Keşan Belediyesinden zorunlu olarak işten çıkarmalar oluyorsa bunun tek sorumlusu CHP yönetimidir. Belediyede sadece işten çıkarılma sorunu yok, sorunlar yumağı var. Madem bu kadar işçileri düşünüyordunuz sözleşme niye yapmadınız? Sizin 5 ayda yapamadığınızı biz 10 dakikada bitirdik. En azından bir takdir, teşekkür edin.” dedi.

“SAHİLLERDE İŞLETMEYE VERDİĞİNİZ YERLERDE, KİRA RAKAMLARI KOMEDİ GİBİ”

AK Parti Belediyeciliği olarak hizmet etmeye ve çalışmaya geldiklerini vurgulayan Kılınç, sözlerine şöyle devam etti: “Belediyede olan biteni sizde biliyorsunuz lakin sesiniz çıkmıyor. Keşan belediyesine ait birçok işyeri var. Bunları işletmek üzere, kendi yandaşlarınıza şirketler kurarak vermeniz olabilir, seçmeninize jest yaptınız diyelim, fakat kira sözleşmesi yok, kira ödemesi yok, elektrik, su ödemesi yok. Hatta elektrik hattı çekerek elektrikleri belediyeye ödetmek var. Bütün bu yapılanlar nedir? Bu kul hakkı yemenin alasıdır. Şunu da belirtmekte fayda var. Özellikle sahillerde işletmeye verdiğiniz yerlerde, kira rakamları komedi gibi. El insaf diyoruz başka da bir şey demiyoruz. Bunları önce meclis üyelerinize, yandaşlarınıza, yakınlarınıza çok ucuz miktara verip, sonra başkasına 25 bin TL’ye devredilirken neredeydiniz? Tüm bunlar kul hakkına girmiyor muydu? Kul hakkı sayılmıyor muydu?”

“30 SENE DEĞİL, 5 SENEDE NASIL BELEDİYECİLİK YAPILABİLİRMİŞ GÖRECEKSİNİZ”

Belediyenin nefes alabilmesi için bir takım çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Kılınç, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Atatürkçüyüz diyorsunuz, ama Atamızın heykeline sahip çıkmamışsınız. Atatürk heykelinin her yeri dökülüyordu, temizledik, boyadık, ışıklarını değiştirdik. Atatürkçülük lafla olmaz. Atatürkçülük yatarak, seyrederek olmaz, çalışmakla olur. 30 sene değil, 5 senede nasıl belediyecilik, nasıl hizmet yapılabilirmiş göreceksiniz, izlemeye devam edin. Takdir Keşan halkınındır.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol