Kılınç: “Normalleşme uygulaması iki haftada bir güncellenecek”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kontrollü normalleşme dönemini başlattıklarını açıklaması üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Kılınç: “Normalleşme uygulaması iki haftada bir güncellenecek”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kontrollü normalleşme dönemini başlattıklarını açıklaması üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
03 Mart 2021 Çarşamba 10:29
Kılınç: “Normalleşme uygulaması iki haftada bir güncellenecek”

SONGÜL KONAR

“HIFZISSIHHA KURULLARIMIZ BU GÜNCELLEMEYE GÖRE UYGULAMAYI GÖZDEN GEÇİRECEK”

Tedbirlerin sıklaştırılmasının da gevşetilmesinin de tamamen salgının seyri ile ilgili olduğunu kaydeden Kılınç: “Her hafta risk durumuna göre illerin renkleri yeniden tespit edilecek ayrıca normalleşme uygulaması her iki haftada bir güncellenecek, valiliklerimiz başkanlığındaki il hıfzıssıhha kurullarımız bu güncellemeye göre uygulamayı gözden geçirecek ve yeni düzenlemelere gidilecektir. Edirne’miz ve Keşanlı hemşerilerimiz temizlik, maske ve mesafe ve salgın tedbirlerine ne kadar riayet ederlerse normalleşme sürecimiz o kadar hızlı olacaktır” dedi.

“21.00 İLE 05.00 ARASINDAKİ SOKAĞA ÇIKMA SINIRLAMASI DEVAM EDECEK”

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının, düşük ve orta riskli olan illerde tamamen kalktığını hatırlatan Kılınç, sözlerine şöyle devam etti: “Yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü yasaklar devam edecektir. Ülkemizin tamamında süren 21.00 ile 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması devam edecektir. Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır. Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim-öğretime başlanacaktır. Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde ise genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır. Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler, çok yüksek riskli iller dışında, Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07.00 ile 19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürebileceklerdir. Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler düşük ve orta riskli illerimizde 09.00 ile 19.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.”

“KAMUNUN ÇALIŞMA SAATLERİ TÜM TÜRKİYE'DE NORMALE DÖNDÜRÜLECEK”

Gürcan Kılınç açıklamalarına şöyle devam etti: “Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valiliklerimiz farklı düzenlemeler yapacaklardır. Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerimizde ise sokağa çıkma süresi artırılacaktır. Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişi, yüksek ve çok yüksek riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmeyecektir. Bir saati geçmeyecek şartıyla yapılabilecektir. Sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları düşük, orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir.”

“TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMIYORUZ, TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ”

Kılınç sözlerini şöyle sonlandırdı: “Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, salgın sürecini istikrarlı yöneten bakanlarımıza, sağlık çalışanlarımıza ve emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Tedbirleri elden bırakmıyoruz, titizlikle sürdürüyoruz. Salgın süresince Temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet etmeye devam ediyoruz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol