Kış için tüm tedbirler alındı

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, dün yaptığı açıklamada kış için tüm tedbirleri aldıklarını belirtti.

Kış için tüm tedbirler alındı

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, dün yaptığı açıklamada kış için tüm tedbirleri aldıklarını belirtti.

Medya Keşan
Medya Keşan
01 Aralık 2018 Cumartesi 10:17
Kış için tüm tedbirler alındı

SONGÜL KONAR

“RİSK TAŞIYAN NOKTALARA BUZLANMA ÖNLEYİCİ SOLÜSYON ATTIK”

Özcan, “28 Kasım’ı 29 Kasım’a bağlayan gece yağış nedeniyle sıcaklığında -4’lere kadar düşeceğini göz önüne alarak saat 23.00 sıralarında eski hapishanenin oradan başlayıp, Çifte Yel Değirmeni Sokak, Garip Baba ve Anafartalar Caddesi’nin camiye kadar olan kısmı olmak üzere birçok yerde gizli buzlanma olmasın diye tedbirlerimizi aldık.  29 Kasım 2018 Perşembe akşamı da çıkıp ortalığı dolaştık, ekipler hazır bekledi. Risk taşıyan noktalara buzlanma önleyici solüsyon attık. Onun dışında da makinaları yol kapanırsa açılsın diye hazırda tuttuk.” dedi.

“HASTANELER, MEZARLIKLAR, FIRIN GİBİ HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN YERLERDE TEDBİRLERİMİZİ ALDIK”

Mehmet Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ciddi bir kışta cenazenin mezarlığa gitmesini sağlamak lazım, hastanın hastaneye gitmesi lazım, okul yollarının açılması lazım. Ana prensibimiz budur. Yoğun bir yağış olmadı. Ama yine de hastaneler, mezarlıklar, fırın gibi hayati önem taşıyan yerlerde tedbirlerimizi aldık.”

“KIŞ LASTİKLERİNİZİ TAKTIRIN”

1 Aralık’tan itibaren araçların kış lastiği takma zorunluluğu olduğunu da hatırlatan Özcan, “Kış lastiği takmayıp, hasarlı veya ölümlü bir kazaya sebep olurlarsa sigorta şirketleri kış lastiği takmadığı için bunların hiç birini kabul etmiyor. Vatandaşımızın bunu bilmesini isterim. Ne kadar tedbir alırsanız alın eskimiş lastikle çıkanların çoğu kazalara sebep olabiliyor.” şeklinde konuştu.

“YASA GEREĞİ YA MECLİS ÜYELİKLERİNİ GERİYE ÇEKECEKLER YA DA BAŞKAN YARDIMCILIĞINDAN İSTİFA EDECEKLER”

Öte yandan yeniden aday adayı olan Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik ve Cengizhan Aktan’ın istifaları hakkında da konuşan Özcan, şunları söyledi: “Yüksek Seçim Kurulu’nun 19.11.2018 tarihli 2018/052 sayılı kararına göre belediye meclis üyesi olup da belediye başkan yardımcılığı görevini yürütenlerin yerel seçimlerde aday olmak istemesi durumunda, sadece belediye başkan yardımcılığı görevinden istifa etmeleri gerekmektedir. Bu kişiler belediye meclis üyesi ise belediye meclis üyeliğinden  istifa etmeleri zorunluluğu bulunmamaktadır. Bugün itibariyle istiyorlarsa, takdir kendilerinin ya meclis üyeliklerini geriye çekecekler ya da başkan yardımcılığından istifa edecekler.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol