Kocaman: “İnsanlar dışarıya çıkmayı, alışveriş yapmayı özledi”

Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, iki hafta kapalı kalan halk pazarının açılmasıyla ilgili konuştu.

Kocaman: “İnsanlar dışarıya çıkmayı, alışveriş yapmayı özledi”

Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman, iki hafta kapalı kalan halk pazarının açılmasıyla ilgili konuştu.

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Mart 2021 Salı 10:35
Kocaman: “İnsanlar dışarıya çıkmayı, alışveriş yapmayı özledi”

AYGÜL KONAR

Halk pazarının uzun süre sonra cumartesi gününe geçmesini de değerlendiren Kocaman, bu durumdan hem vatandaşın hem de esnafın memnun olduğunu söyleyerek, alınan tedbirlere uyulduğu sürece hayatımızın normale döneceğini vurguladı.

 “ESNAF, UZUN BİR ARADAN SONRA TEKRAR CUMARTESİYE GEÇMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADI”

Uzun bir aradan sonra halk pazarımızın cumartesi günü açılması hem esnaf hem de vatandaşlar tarafından olumlu karşılandığını belirten Kocaman sözlerine şöyle devam etti: “Tedbirlere uyan vatandaşlarımızın sayısı da her geçen gün artıyor. % 90 civarında uyum oluğunu gördük. Pazarımızın açılmasında emeği geçen kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve emniyet müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Denetimler sıkı bir şekilde gerçekleştirildiği için herkes alışverişini rahat bir şekilde yapabildi. Esnaf, uzun bir aradan sonra tekrar cumartesiye geçmenin mutluluğunu yaşadı. İlk hafta olması dolayısıyla çok fazla işleri olmadı belki ama yine de mutluydular. Kapanmadan dolayı psikolojik olarak etkilenmişlerdi. Müşterilerin yüzünde de mutluluk gördüm. Çünkü insanlar dışarıya çıkmayı, alışveriş yapmayı özledi. Eve kapanmanın vatandaşa çok sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Kurallara bu şekilde uymaya devam edersek, vakaları aşağıya indirdiğimiz sürece alışverişimizi daha rahat yapabileceğiz, herkes eşine dostuna rahat bir şekilde gidebilecek. Kurallara uymaktan vazgeçtiğimizde yasaklar geri gelebilir. Bu anlamda ben vatandaşıma ve esnafıma alınan kararlara uydukları için teşekkür ederim. Uymalarına da devam etmelerini istiyorum. Çükü bu sadece pazaryeri esnafıyla alakalı da değil. Pazarın cumartesi gününe dönmesi çarşı esnafını da çok büyük artılar kazandırıyor. Öncelikle ticaretle uğraşan bizler örnek olacağız, uyum göstereceğiz, uymayanları da uygun bir dille uyaracağız. Herkes maske mesafe ve temizlik kuralına dikkat ederse hayatımız daha düzene girer. Bu hafta emniyette çok iyi bir uygulama yaptı. Her sokakta birkaç ekip vardı. Onların burada olması daha çok önem arz ediyor. Vatandaşların kurallara uymasını daha çok etkiliyor. Bizler vatandaşla iç içe olduğumuz için emniyet ekiplerinin uyarması daha etkili oluyor.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol