Lösemili çocukların yararına resim sergisi açılacak

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ile Akademi FEY Sanat işbirliğinde, lösemili çocuklar yararına, "Güneşli yarınlar için bir tuğla da siz koyun" sloganıyla hazırlanan Resim Sergisi, bugün açılacak.

Lösemili çocukların yararına resim sergisi açılacak

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) ile Akademi FEY Sanat işbirliğinde, lösemili çocuklar yararına, "Güneşli yarınlar için bir tuğla da siz koyun" sloganıyla hazırlanan Resim Sergisi, bugün açılacak.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Nisan 2019 Pazartesi 10:07
Lösemili çocukların yararına resim sergisi açılacak

AYGÜL KONAR

Saat 10.30'da, Keşan TSO 4. Kat Fuaye Alanı'nda açılışı gerçekleştirilecek ve saat 17.00'ye kadar misafirlerini bekleyecek olan sergi ile ilgili açıklama yapan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf, Keşan TSO olarak üyeleri temsilen özellikle sosyal yardımlaşmayı ön plana çıkarmak ve çocuklara sanatsal faaliyetleri özendirmek adına Akademi FEY Sanat işbirliğiyle önemli bir etkinliğe imza atacaklarını dile getirerek, "Lösemili çocuklar yararına düzenlenecek bu etkinlikte küçük yaşta resim eğitimi alan çocuklarımızın yapmış oldukları resimleri, odamızda sergileyerek, sembolik ücretler karşılığında, sergimize gelen misafirimize satışa sunacağız. Elde edilen geliri, minik elli ressamlarımız adına lösemili çocuklara bağış olarak göndereceğiz. Çocuklarımıza, sanatı sevdirmenin yanı sıra sağlığına kavuşmayı bekleyen arkadaşlarına yardımcı olma fırsatı sağlayacağız. Tüm halkımızı sergimize davet ediyorum. Başta minik elli ressamlarımıza, onları eğiten öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Akademi FEY Sanat yetkilisi Feyza Oktay ise Keşan TSO işbirliğinde düzenleyecekleri Resim Sergisi'nin, lösemili çocuklara yardım amacıyla yapılacağının altını çizerek, "Çocuklarımızı; yardımlaşmayı ve hasta çocuklarımızla paylaşmaya yönelik etkinliğe dahil etmek istedik. Velilerimizin de desteğini fazlasıyla gördük. Amacımız, bu yıl olduğu gibi her yıl lösemili çocuklarımızın yararına sergi açmak ve öğrencilerimizi bu etkinliğe teşvik etmektir. Desteği olan tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz." diye konuştu.

KÜÇÜKOĞLU: "DİLEĞİM; BUGÜNÜN ÇOCUKLARI YARININ UMUDU OLSUN"

Akademi FEY Sanat eğitmenlerinden Şule Küçükoğlu, Keşan TSO işbirliğinde düzenlenen bu Resim Sergisi'nde hem çocukların görsel hafızasını hem de paylaşımcı yönlerini onlara göstereceklerini ifade ederek, şunları söyledi; "Hedefimiz her yıl bu sergiyi yapmak ve Keşan'da sanatsal faaliyetlerin artmasına yardımcı olmak. Bunların yanında bize destek veren ve işbirliği içinde olan Keşan TSO'ya, bize gönülden destek veren velilerimize ve emeklerini hasta çocuklarla paylaşan çocuklarımıza sonsuz teşekkür ederiz. Dileğim; bugünün çocukları yarının umudu olsun."

ÖZKAYA: "TÜRKİYE'DE HER YIL 16 YAŞIN ALTINDA 1200-1500 YENİ LÖSEMİ ÇOCUK VAKASI GÖRÜLMEKTEDİR"

Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği bulunanlardan Ece Özkaya ise çocukluk yaşındaki kanser vakalarının yüzde 35'ini löseminin oluşturduğuna dikkat çekerek, "Türkiye'de her yıl 16 yaşın altında 1200-1500 yeni lösemi çocuk vakası görülmektedir. Her birini çocuklarımızın yaptığı resimlerle bir sergi hazırladık. Burada amacımız hem minik ressamlarımızı onore etmek, mutlu olmalarını sağlamak, hem de lösemili çocukların tedavisine ve motivasyonuna katkı sağlamaktır." şeklinde konuştu.

Son Güncelleme: 22.04.2019 10:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol