Mavi kapak bağışladılar

Hayırsever vatandaşlar Rahime Ercan, Beylun İskeçeli, Gülseren Açıkkaya tarafından Keşan Engelliler Derneğine mavi kapak bağışlandı.

Mavi kapak bağışladılar

Hayırsever vatandaşlar Rahime Ercan, Beylun İskeçeli, Gülseren Açıkkaya tarafından Keşan Engelliler Derneğine mavi kapak bağışlandı.

30 Ekim 2017 Pazartesi 00:00
Mavi kapak bağışladılar

NAZAN KAPLAN

Bağış ile ilgili konuşan dernek başkanı İsmail Büyükkayhan, “Keşan Engelliler Derneği olarak engelli arkadaşlarımıza yaptığımız ve yapmakta olduğumuz yardımların yanında dernek olarak çevre temizliğine de önem gösteriyoruz. Keşan Hastane Taksi Durağı da çevredeki temizliğe önem verdiğinden mavi kapakları da toplayarak derneğimize hediye ettiler. Derneğimiz sadece Keşan içinde faaliyet göstermiyor. İpsala, Enez, Malkara, Uzunköprü ilçelerinde de faaliyet gösteriyoruz. Gönüllü arkadaşlarımız sayesinde oralardan toplanan mavi kapaklar bizlere ulaşıyor. Derneğimizde bunları toplayıp değerlendirerek derneğe gelir elde ediliyor. Daha öncede söylediğim gibi mavi kapak karşılığında akülü sandalye verilecek diye halkımız kandırılmıştır. Bununla ilgili kanunlar mevcuttur. İstenildiğinde gösterebilirim.” ifadelerini kullandı.

HESAP SORMALARINI TALEP EDİYORUM

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen engellilere verilen minibüsle ilgili de konuşan Büyükkayhan şunları kaydetti: “Ben de bir engelli derneği başkanı olarak olayları dışarıdan da olsa takip ediyorum. Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak böyle bir minibüsün olduğunu engellilerin kullanmaları için verdiklerini söyledi. Bu olaydan sonra böyle bir minibüsün olduğuna inanıyorum. Geçmiş yöneticilere şunu soruyorum: ‘Böyle bir minibüs varsa bu minibüs nerede?’ Eğer bu konuda bir dava açılacak olursa kendi dernek üyelerim adına davaya müdahil olarak katılmak istiyorum. Engellilerin haklarını yiyenler olmuşsa ilgili makamlardan hesap sormalarını talep ediyorum.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol