Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. oturumu gerçekleştirildi Helvacıoğlu: “Engelliler için atmamız gereken çok adım var”

Keşan Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. Oturumu, 7 Mayıs 2019 Salı günü gerçekleştirildi.

Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. oturumu gerçekleştirildi Helvacıoğlu: “Engelliler için atmamız gereken çok adım var”

Keşan Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. Oturumu, 7 Mayıs 2019 Salı günü gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
08 Mayıs 2019 Çarşamba 10:10
Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın 2. oturumu gerçekleştirildi  Helvacıoğlu: “Engelliler için atmamız gereken çok adım var”

SONGÜL KONAR

Saat 15.00 sıralarında başlayan toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında gerçekleştirildi ve Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

AK Parti’li Meclis üyeleri; Mehmet Selim Aras, Mithat Bulut, Barbaros Tokgöz ve İYİ Parti’li Meclis Üyesi Zafer Topçu’nun mazeretleri nedeniyle izinli sayıldığı toplantıda, ilk olarak 1. oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 2018 Yılı Kesin Hesabının Meclisçe görüşülmesi konusu ele alındı.

Grupların madde hakkında görüş belirtmesinden sonra madde, AK Parti Grubu’nun çekimser oyuna karşılık oyçokluğu ile kabul edildi.

Toplantı, CHP’li Üye Volkan Erkan’ın belediyede engelliler birimi kurulması ve Meclis içinden engelli komisyonu kurulması önergesinin görüşülmesi ile sürdü.

CHP Grubu Komisyon için Avukat Volkan Erkan’ı, AK Parti Grubu Nehir Gergin’i, İyi Parti de Zafer Topçu’yu önerdi. Önerilen isimler oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda son olarak CHP Grubu Sözcüsü Feridun Tümer’in Keşan Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hakkında komisyon kurulması önergesi görüşüldü.

AK Parti Grubu Barbaros Tokgöz’ü, CHP Grubu Olcay Soran’ı, İYİ Parti Grubu da Coşkun Lofçalı’yı önerdi. Öneri oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Feridun Tümer, engelli komisyonu kurulması önerisinin belediyede engelli birimi oluşturulması düşüncesinin ön aşaması olması gerektiğini ifade etti.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında; Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde dolu dolu geçecek bir program hazırlandığına dikkat çekti ve Belediye Meclisi içinden kurulan komisyonun hafta nedeniyle düzenlenecek etkinliklerde en ön planda olması gerektiğine işaret etti.

Keşan Belediyesi’nin engellilerin hayatını kolaylaştıracak şekilde atması gereken çok adım olduğunu aktaran Başkan Helvacıoğlu, “Yollar ve kaldırımlar gibi fiziki hem de duygusal olarak engelliler için atmamız gereken çok adım var. Engellilerin ve ailelerinin gönüllerine dokunmamız lazım. Onları sosyal açıdan hayata kazandırmak ve buna uygun planlamalar yapmalıyız. Şehrimizin engelliler konusunda eksikliklerinin çok olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeni dönemde engelliler açısından fark yaratacak işlere birlikte imza atacağız. 10 Mayıs’ta başlayacak Engelliler Haftası’nın da engelliler açısından yeni bir başlangıç olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Toplantıyı kapatan Mustafa Helvacıoğlu, verdikleri katkılar nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür etti alınan kararların Keşan ve bölge için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haziran Ayı Belediye Meclisi toplantısının 10 Haziran 2019 Pazartesi günü gerçekleştirilmesi ve saat 15.00’de başlaması kararlaştırıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol