Meclisin ilk araştırma önergesi Bircan'dan

Ergene kirliliği sorununa çözüm bulunması için önerge verdi

Meclisin ilk araştırma önergesi Bircan'dan

Ergene kirliliği sorununa çözüm bulunması için önerge verdi

19 Kasım 2015 Perşembe 08:11
462 Okunma
Meclisin ilk araştırma önergesi Bircan'dan

 Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, TBMM'de yemin ederek 26. dönem milletvekili olduktan hemen sonra Ergene ile ilgili Meclis Araştırma Önergesi'ni verdi. Ergene ile ilgili verilen bu Meclis Araştırma Önergesi 26. dönemin ilk Meclis Araştırma önergesi oldu.

CHP Milletvekili Erdin Bircan, Ergene'nin kirliliği sorununa çözüm bulunması için hazırladığı Meclis Araştırma Önergesi'ni CHP Meclis Grubu’na sundu. TBMM'de yemin ederek 26. dönem Milletvekilliği fiili olarak başlayan Bircan, Trakya'nın en büyük sorunu dediği Ergene Nehri’nin kirliliği ile ilgili Meclis Araştırma Önergesi'ni CHP Meclis Grubu’na sunarak 26. dönemin ilk önergesini vermiş oldu. Önergenin detayları 19 Milletvekilinin daha imzasından sonra onaylanarak TBMM Başkanlığı’na sunulduktan sonra açıklanacak. 

Erdin Bircan, "Haziran seçimleri öncesinde de sık sık dile getirdim. Geçen dönem de Milletvekili olur olmaz ilk iş Ergene için soru önergesi verdim. Trakya'nın en büyük sorunu Ergene'nin kirliliğidir. Bu dönem gerek Meclis'teki, gerekse diğer tüm platformalardaki çalışmalarımla Ergene'nin kurtuluşunu sağlamak en büyük görevimdir." diye konuştu. 

Son Güncelleme: 08.03.2018 21:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol