MEHMET ALİ YETİM KALMASIN

Cavit Deniz

MEHMET ALİ YETİM KALMASIN

Cavit Deniz

13 Aralık 2013 Cuma 08:21
MEHMET ALİ YETİM KALMASIN
 CHP’nin İlçe ve İl Kongreleri sonrası deneyimli bir CHP’li siyasiye telefon ettim.

-­ İlçe ve İl Kongrelerinizi yaptınız. Bu konuda düşüncelerinizi alabilir miyim?

- Yazılmamak kaydıyla şunu söyleyebilirim. İl yönetimi ve ilçe yönetimleri bir yerel seçimi götürebilecek, kaldırabilecek özellikte değiller… demişti.

Aradan yıllar geçti yerel seçim sürecine girildi. Yöremizde sırtından yumurta sepeti atar gibi başkan ve yöneticiler aday adayı olmak için istifa ettiler.

Yeni oluşumlara gidildi. Yeni oluşumlar sonrası yaşananları yakından izliyorum. Öncelikle aday adaylarının bazıları aldıkları görevleri yerine getirmek yerine görevden ayrıldılar. En yakından iki örnek vermeye gerek var mı?

Yerel siyasette gözlem ve deneyimin önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Gözler CHP’ye çevrildi. Adayın açıklanması konusunda. 22 Aralık tarih olarak konuşuluyor. Anlaşılan on gün daha yoğun bir bilgi kirliliği trafiği yaşanacak. Ankette birinci ve ikinci çıkanlar için sandık konulması konusunda Ankara’dan haber üfleyenler var.

Gelin görün ki CHP’nin Ankara’daki iki milletvekili ayrı ayrı aday adaylarını destekliyor. Kendilerine ikinci seçeneğiniz kim diye sorulduğunda birbirlerinin aday adaylarını söylerler mi?

Şunu net biçimde ifade edebilirim. Genel Merkezler taşradaki dedikodulara itibar etmez. Milletvekillerinin bu konuda fazla dahli olmaz.

Tesadüfün böylesi olmaz. Her şeyine kefil olacağım bir arkadaşım çok büyük bir rastlantı sonucu biri CHP Genel Başkan Yardımcısı olan 4 kişi biraraya geldiklerinde genel başkan yardımcısı “Keşan’ın dedikoduları” diye başlamış…

Keşan’da CHP adına siyaset yapanların böyle bir yaklaşımdan üzüntü duyacaklarına inancım tam.

Amaaa… Siyaseti CHP içinde çıkar adına yapanların, olgunlaşmış meyveye erişmek isteyenler ve bu meyveyi bırakmamak isteyenlerin üzüntü duyacaklarını pek varsaymıyorum.

Keşan’da 2014 seçimleri 2009’dan daha kolay ve başarılı olacaktır CHP açısından. Adayın kim olacağı değil kim olduğu bellidir.

İl Genel’de Mehmet Ali’yi umarım yetim bırakmazlar. Belediye Meclisi’nde “Tabii Senatör”lüğe son verirler. Üretken, atak, kararlı, istikrarlı yeni yüzler bulurlar.

Bütün bunları yaparken milletvekilliği seçiminde hesabı olanlara eşit mesafede dururlar.

Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi adayları belirlenirken “Semt, mahalle parti içi etkinliği” gibi geçmişte kalması gereken prensipler yerine üreten, düşünen, fikir jimnastiği yapabilen, alkol ve dedikodudan uzak olanlar belirlenir.

İşte o zaman kimse “Keşan’ın dedikodusu” diyemez.

Ne dersiniz?

Ben şunu derim bunlar alkol konusunda genel başkanlarının uyarısına ne kadar uydular?

Hiç olmazsa 1 Nisan gününe kadar.

Son Güncelleme: 13.12.2013 08:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol