Memur-Sen Keşan Temsilcisi Cemil Köpçü: “Kreş Hizmeti ve Kreş Yardımı Ödeneği talebi çalışan anneleri heyecanlandırdı”

Cemil Köpçü açıklama

Memur-Sen Keşan Temsilcisi Cemil Köpçü: “Kreş Hizmeti ve Kreş Yardımı Ödeneği talebi çalışan anneleri heyecanlandırdı”

Cemil Köpçü açıklama

08 Ağustos 2015 Cumartesi 08:57
Memur-Sen Keşan Temsilcisi Cemil Köpçü: “Kreş Hizmeti ve Kreş Yardımı Ödeneği talebi çalışan anneleri heyecanlandırdı”
 Memur-Sen Keşan Temsilcisi Cemil Köpçü, sendika olarak toplu sözleşme masasında kamu çalışanlarının mali hakları kadar sosyal hakları da iyileştirmeyi hedeflediklerini, kamu çalışanları için 300 TL kreş yardımı talep ettiklerini kaydetti.

Toplu sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanları için talep edilen Kreş Hizmeti ve Kreş Yardımı Ödeneği’nin, çalışan anneleri heyecanlandırdığını belirten Köpçü, dezavantajlı gruplara yönelik politikaların bu kesimin mağduriyetini giderecek nitelikte olmasının sosyal devlet olmanın en önemli gereklerinden biri olduğunu ifade etti. Güçlü toplumun ancak güçlü aile ile gerçekleşebileceğini ifade eden Cemil Köpçü, “Aile kurumunun korunması ve güçlenmesine yönelik taleplerimiz, toplu sözleşme masasında hükümet tarafından mutlaka dikkate alınması gereken, bizim de ısrarcı olacağımız konular arasında yer alıyor. Güçlü, büyüyen, kalkınan bir Türkiye istiyorsak, bunun yolu aile kurumunu güçlenmesinden geçiyor. Bu nedenle Toplu sözleşmede taleplerimiz arasında eş durumu özrü, kreş ödeneği ve evlendirme yardımı gibi hususlar yer alıyor” dedi.

 EBEVYN VE ÇOCUKLAR MAĞDUR OLUYOR

Nitelikli insan gücü ve dinamik bir toplum için aile kurumunun güçlenmesi gerektiğini ifade eden Köpçü, şunları söyledi: “Sendikamız, toplu sözleşme görüşmelerinde eş durumu özrüne ilişkin mağduriyetin giderilmesi yönündeki gelişmeyi aile bütünlüğü açısından çok önemsiyor. Eşi özel sektörde çalışan kamu çalışanlarının tayin isteyebilmeleri için öngörülen 3 yıllık sürenin kısaltılmasının da aile bütünlüğü açısından hayati öneme sahip. Sosyal devletin mağduriyetleri gidermesi beklenirken yeni mağdurlar üretilmesinin kabul edilemez. Çalışan annelerin çocuklarına yönelik kreş hizmetinin olmayışı da ebeveynleri ve çocukları mağdur oluyor.”

ÜCRETSİZ KREŞ HİZMETİ SUNULMALI

Sendikanın toplu sözleşme talepleri arasında kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerlerinde, bünyelerinde görev yapan kamu görevlilerinin zorunlu eğitim çağına girmemiş çocuklarına yönelik ücretsiz kreş hizmeti sunulmasının bulunduğuna da dikkat çeken Cemil Köpçü, sözlerini şöyle tamamladı: “Talebimizle kreş hizmetinden faydalanacak her çocuk için büyükşehir kapsamındaki illerde 300 TL, diğer illerde 250 TL kreş yardımı ödeneği 
Son Güncelleme: 08.08.2015 08:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol