Millet İttifakı İspat Cami’deydi Yalı: “İnatla ‘Rant değil, halk’ diyeceğiz”

31 Mart yerel seçimleri kapsamında mahalle gezilerine devam eden Millet İttifakı dün gece de İspat Cami mahallesindeydi.

Millet İttifakı İspat Cami’deydi Yalı: “İnatla ‘Rant değil, halk’ diyeceğiz”

31 Mart yerel seçimleri kapsamında mahalle gezilerine devam eden Millet İttifakı dün gece de İspat Cami mahallesindeydi.

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Mart 2019 Cumartesi 10:14
Millet İttifakı İspat Cami’deydi  Yalı: “İnatla ‘Rant değil, halk’ diyeceğiz”

HABER MERKEZİ

CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Millet İttifakı CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı, İl genel ve Belediye Meclis üyesi adaylarının katılımıyla gerçekleşen korteje soğuk havaya rağmen halk yoğun ilgi gösterdi. Mahalle yürüyüşü sonrasında gerçekleşen programda ilk olarak CHP Keşan İlçe Başkanı Yıldız konuştu.

“BİZLERE OMUZ VERİN BİRLİKTE GÜÇLENEREK BÜYÜYELİM”

Seçimlerde amaçlarının Keşan’ı Edirne’de birinci, Edirne’yi de Türkiye’de birinci yapmak olduğunu belirten Yıldız, sözlerine şöyle devam etti: “31 Mart Yerel seçimlerine çok az bir zaman kala, mahalle gezilerimizi seçim büromuzdan çıkarak devam ediyoruz, son günde Cumhuriyet Meydanında akşamüzeri coşkuyla kapanışı yapacağız bu vesileyle buradan hepinizi davet ediyorum, bizlere omuz verin birlikte güçlenerek büyüyelim. Gurur duyacağınız işlere imza atacak, kendi mesleklerinde başarılı pırıl pırıl 25 tane meclis üyesi adaylarımız var, önümüzdeki beş yıl için yetki istiyoruz sizlerden. Bu işin olacağını biliyoruz, meydanlardan, yüzlerinizden, gözlerinizden okuyoruz. Amacımız Keşan’ı Edirne’de birinci, Edirne’yi de Türkiye’de birinci yapmak. Her ne kadar önümüzdeki bir yerel seçim olsa da bu seçimin şöyle bir kritik pozisyonu da var. Ülkemizin yaşadığı olumsuzluklara genel anlamda bir hayır diyelim. Kadınları görüyorum, kadınlarımız çoğunlukta. Zaten kadınlar bir işe el atınca, o iş bitmiş demektir. Mutfaktaki yangını en iyi kadınlarımız biliyor, ekonomi uzmanı olduk hepimiz. Bu duruma bir dur demek için 31 Mart’ta bir ihtar vereceğiz. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyor Mart’ın sonu bahar diyorum.”

“KAYBEDECEKLERİNİ ANLADIKLARI ZAMAN İŞİ KÖTÜYE SÜRMEYE BAŞLADILAR”

Daha sonra İyi Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe söz aldı.

Millet ittifakı olarak güzel bir birliktelik yaptıklarına inandıklarını ifade eden Sarıkeçe: “Çok değerli bir belediye başkan adayımız var, çok güzel bir belediye meclis listemiz var. Keşan’da karşılaşılabilecek sorunların üstesinden gelebilecek iyi bir ekip yaptığımıza inanıyorum. Çevremden hep olumlu tepkiler alıyorum bu beni çok mutlu ediyor. İnşallah Cumhuriyet Halk Partisiyle birlikte İyi parti olarak 31 Mart’ın sonu bahar diyoruz. 1 Nisan’da Keşan iyi olacak diyoruz. Kaybedeceklerini anladıkları zaman işi kötüye sürmeye başladılar. Eskiden çamur atıyorlardı, şimdi içeri atmakla tehdit ediyorlar. Bizi terör örgütleriyle birlikte olmakla suçluyorlar. Bizler bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşamak isteyen herkesin oyuna talibiz. Biz sadece ve sadece PKK ve FETÖ’nün oyunu istemiyoruz, bunun bir kere daha altını çizmek istiyorum, bu konuda tavrımız net. Onlar kimin dizinde büyüyüp bu günlere geldilerse gitsinler oylarını onlara atsınlar. İllet, zillet, terörist diyerek karalamak cabası ama ne yaparsanız yapın yolun sonu gözüküyor, çünkü üretmiyorsunuz. Üretecek bir şeyiniz kalmamış, üretemiyorsunuz daha kötüsü ürettirmiyorsunuz. 17 yıllık iktidarlarının sonunda bir tek bizi patates, soğan kuyruklarına düşürmedikleri kalmıştı. Geçtiğimiz genel seçimlerde ‘Türkiye uçacak’ diyorlardı hakikaten uçurdular bizi sağ olsunlar.” dedi.

Son olarak sözü Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı aldı.

“CUMHURİYET DEDİKLERİ ŞEY BİZİM İSMİMİZDE”

“Zamanı geldi bu kente mimar eli değecek” diyen Yalı, “Biz böyle dedikçe diğer aday diyormuş ki halkın eli değecekmiş, o aday bizi seyredecek bu akşam gelsin burada halkı seyretsin. Halk dedikleri şey bizim partimizin adında var, Cumhuriyet dedikleri şey bizim ismimizde. Bizim sevdamızda halkımız var, Cumhuriyetimiz var. Onların isminde yandaşlarının kalkınması var, Türkiye’de olmayan adalet var. Bizim partimiz savaş meydanlarında Kuva-yi Milliyecilerin kanıyla canıyla kuruldu. Diyormuş ki ‘Keşan’da koltuğa ceketini koysan kazanırsın devri bitmiştir’ Biz Keşan’da Cumhuriyet Halk Partisi olarak Belediye başkanlığı koltuğuna Metin Çırpanları, Mehmet Gemicileri, Mehmet Özcanları koyduk, adam gibi adamları koyduk… Biz inatla ‘Rant değil, halk diyeceğiz’. Polemik şeklinde cevap vermek istemiyorum.” diyerek sözlerini noktaladı ve projelerinden bir kesit sundu.

Ardından Belediye Meclis üyelerinin halka tanıtılmasına geçildi. İspat Cami Mahallesi Muhtarı Mustafa Özkul ve muhtar adayı Yasemin Karabal Çakal, Yalı'ya çiçek verdikten sonra program son buldu. Coşkulu kalabalık Paşayiğit Caddesi üzerinden seçim bürosuna dönerek, Yalı’nın yarın akşama davet konuşmasının ardından dağıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol