Muhtar Kantar’dan sitem

Yenimescit Mahalle Muhtarı Fikret Kantar, yaptığı açıklamada mahallede herkesin yakacak ihtiyacının karşılandığını söyledi.

Muhtar Kantar’dan sitem

Yenimescit Mahalle Muhtarı Fikret Kantar, yaptığı açıklamada mahallede herkesin yakacak ihtiyacının karşılandığını söyledi.

Medya Keşan
Medya Keşan
21 Ocak 2019 Pazartesi 10:07
Muhtar Kantar’dan sitem

SONGÜL KONAR

Muhtar Kantar, belediyenin yaptığı kömür yardımlarını da göz ardı etmediklerini, Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından da ihtiyaçlarının karşılandıklarını belirtti.

Hava şartlarının bu yıl biraz sert geçtiğini hatırlatan Kantar, “Bu süreçte belediyemizin yapmış olduğu kömür yardımlarını da göz ardı edemeyiz. Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından da mahallemizde herkesin yakacak ihtiyacı karşılandı. Hala da kömür dağıtımı devam ediyor. Birinci listelerin dışında ikinci kömür dağıtımları 20 çuval olarak dağıtılıyor. 20 çuval da yaklaşık 500 kilo.” dedi.

“KARANLIK BİR İŞ OLDUĞUNDA HALKIN GÖZÜ YENİMESCİT MAHALLESİ’NE ÇEVRİLDİ”

Son zamanlarda artan hırsızlık olaylarından dolayı mahalle olarak muzdarip olduklarını belirten Fikret Kantar, “Mahallemizde birbirimizi biliyoruz. Ama yapılan hırsızlıklarda bir adres verilmese de karanlık bir iş olduğunda halkın gözü Yenimescit Mahallesi’ne çevrildi. Bu durum da bizi üzüyor. Her kötü olay Yenimescit Mahallesi’nden çıkacak diye bir şey yok. Emniyet ekiplerimizin uygulamaları sonucu mahallemizdeki suç oranı da gittikçe düştü. İtham altında kalmaktan mahalle halkı da rahatsız. Mahallemizdeki herkes karanlık işler yapacak diye bir şey mi var? Keşan’da ödüllendirilecek bir mahalle varsa bu Yenimescit Mahallesi. Ayrı ayrı etnik kökenlere sahip birçok insanla birlikte yaşamaktayız. Kimse kimseye senin gözünün üstünde kaş ver demiyor. Romanın olduğu her yerde kötü işler olacak diye bir kural yok. Bütün mahalle halkını zan altında bırakmak doğru değil.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol