Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik oldu

Keşan Muhtarlar Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Muhtarlar Derneği Başkanlığına tek liste ile çıkan Abdullah Kemik seçildi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik oldu

Keşan Muhtarlar Derneği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Muhtarlar Derneği Başkanlığına tek liste ile çıkan Abdullah Kemik seçildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Nisan 2019 Salı 10:02
Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik oldu

SONGÜL KONAR

Dün, Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Derviş Günday Eğitim Salonu’nda saat 11.00 sıralarında başlayan toplantıya; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP’li İl Genel Meclis üyeleri, AK Partili İl Genel Meclis üyeleri ve dernek üyesi muhtarlar katıldı.

Toplantıda; açılış ve yoklamanın ardından divan heyetinin seçimine geçildi.

Divan heyeti başkanlığına Halil Meriç, kâtip üyeliklere Erdinç Şeftali ve Ayşe Sever getirildi.

Genel Kurul’da, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Genel Kurul’da daha sonra katılımcılar söz alarak, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“MUHTARLARIMIZIN BÜTÜN SORUNLARINI HEP BİRLİKTE ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

İlk olarak, söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek, şunları söyledi: “Seçimlerinizin ardından göreve yeni seçilecek muhtarlarımızla birlikte köylerimiz için çalışacağız. Keşan’da 5 tane İl Genel Meclisi üyemiz var ve onlara belediye binamızda bir çalışma ofisi tahsis edeceğiz. Onlarla birlikte çalışacağız. Muhtarlarımızın bütün sorunlarını hep birlikte çözmek için çalışacağız. İl Genel, valilik, belediye ve bürokrasi olarak birlikte hareket edeceğiz. Artık, el ele verme zamanıdır. Enerjimizi bütünleştirme zamanıdır. Bizde sorunların içinde olmak istiyoruz. Çünkü Keşan’a geldiğinizde misafir değil; ev sahibisiniz. Kendimize düşen görev süresi içinde ya da görev süremiz içinde sizlerle beraber çalışacağımıza söz veriyoruz. Birlikte çalışacağımızın yenilenmesinden ve güncellenmesinden sonra hepinizi saygıyla selamlıyorum. Seçimlerin ve genel kurulunuzun hayırlı olmasını diliyorum.

ÖZDER: “MUHTARLARIMIZ İLE EN İYİ İŞLERİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Daha sonra söz alan Kaymakam Nuri Özder ise, şunları söyledi: “Geçen dönem biraz bölünmüşlük vardı. Bu dönem tek liste tek aday diye duydum, çok sevindim. Biz istiyoruz ki, muhtarlar derneğiyle muhatap olduğumuzda dernek bütün muhtarlarımızı temsil etsin. Herkesi içine alsın ve hep beraber hareket edilsin. İl Genel Meclis üyelerimiz ile belediye başkanımız ile Edirne’de valimiz her zaman yanımızdadır. Muhtarlarımız ile hem köylerimizde hem ilçe merkezimizde en iyi işleri yapmak istiyoruz. Sayın vekilimiz zaten Ankara’da her zaman destekçimiz oluyor ve olmaya devam edecektir. Ona da teşekkür ediyorum. Genel kurulun hayırlı olmasını diliyorum.”

AKSAL: “MUHTARLAR BİZLERİN ELİ VE KOLUDUR”

Toplantıda daha sonra Fatma Aksal söz alarak, genel kurulun hayırlara vesile olmasını dileyerek, şunları söyledi: “Muhtarlar demokrasinin ilk halkası ve bu toplumun kılcal damarlarıdır. Mahallemizde, köyümüzde kimin ne ihtiyacı olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz. Muhtarlar bizlerin eli ve koludur. Hep birlikte ne kadar çok çalışırsak o kadar başarılı oluruz. Ben üzerime düşen her görevi yapmaya hazırım. Hepinizi tekrar tebrik ediyorum. Geçen dönem görev alan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bu görevler gelip geçicidir. Bugün bu makamlarda bizler varız. Yeni gelen arkadaşlarımız var. Onlara da hoş geldiniz diyorum. Görevleri devam eden muhtarlarımızı da tebrik ediyorum.”

GÜMÜLCİNELİ: “DERDİMİZ, AZMİMİZ, DÜŞÜNCEMİZ ORTAK”

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li Üyesi Erdoğan Gümülcineli ise, toplantıda söz alarak, şunları söyledi: “Derdimiz, azmimiz, düşüncemiz ortak. Bu düşünce ile seçildiğimiz mahalle, bölgeye ortak hizmet etme anlayışı içinde olacağımızdan hiçbirinizin şüphesi olmasın. Bu konuda muhtarlarımız ile vekilimiz ile kaymakamımız ile belediye başkanımızla bölgemizin menfaatleri doğrultusunda çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu anlayış bu duygular ile hepinize genel kurulunuz hayırlı olmasını diliyorum. Başarılar diliyorum.”

KELEŞ: “HİZMET ETMEK İÇİN SEÇİLDİK”

Toplantıda son olarak, söz alan Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi İsmail Keleş, şunları söyledi: “Hepimiz, 31 Mart’ta hizmet etmek için seçildik. Bu dönem çok şanslıyız. Milletvekilimiz, kaymakamımız, valimiz ve bizler, sizlerle el ele verip köylerimize, ilçemize hizmet edeceğiz. Bu vesile ile ben sizlerin genel kurulunuzu tebrik ediyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.”

Toplantıda daha sonra yönetim kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporları okundu. 5 yıllık üye aidatı olarak, 57 bin 200 TL toplandığı ve personel ile diğer giderler için 56 bin 948 TL olduğu belirtildi. Derneğin ise, 20 bin TL borcunun olduğu ifade edildi.

Daha sonra, yönetim kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporları ayrı ayrı ibra edildi.

Toplantıda, daha sonra seçimlere geçildi. Seçimlere, Abdullah Kemik başkanlığındaki tek listeyle girildi.

Toplantıda, yeni yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlendi. 

Denetim Kurulu’nda yer alan Metin Karabaş görev almayacağını belirtmesinin ardından yedeklerde yer alan Ali Aktaş asil üyeliğe getirildi.

Toplantıda, yeni yönetim ve denetim kurulu üyelerinin isimleri okundu.

Yönetim Kurulu: Abdullah Kemik (Gökçetepe), Emine Arıcan (Yayla), Arif Büyükyatıkçı (Çamlıca), Ercan Yıldız (Erikli), Nevzat Durgun (Pırnar), Kadir Uzun (Kozköy), Mesut Özkan (Mercan), Hasan Demirbozan (Orhaniye), Birol Ocak (DışBudak), Asım Gül (Mahmutköy).

Denetim Kurulu: Ayşe Sever (Çelebi), Mehmet Özdemir (Sazlıdere), Ali Aktaş (Altıntaş).

MERİÇ: “BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLUNMALI”

Seçimlerin ardından söz alan Divan Heyeti Başkanı Halil Meriç, göreve seçilen yeni yönetim ve denetim kuruluna başarı dileyerek, birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.

Daha sonra tek listeyle seçimlere giren Abdullah Kemik söz aldı.

KEMİK, “BU ZOR GÖREVİ BANA VERDİĞİNİZ İÇİN SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM” 

Muhtarlar Derneği Başkanlığı’na getirilen Kemik, şunları söyledi: “Bu zor görevi bana verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Arkadaşları seçerken hiçbir şeyi gözetmeden, hiçbir şekilde ‘o, bu, şu’ demeden, hiç kimseye sormadan, kimseye fikrini almadan dedik ki, biz bu arkadaşlarla birlikte çalışabiliriz. Herkesi özellikle her bölgeden birer, ikişer kişiyi seçmek ve onlarla birlikte çalışmak istedik. Takdir de sizlerin eski ve yeni arkadaşların karması bir liste olsun istedik. Bu görevi bana ve arkadaşlarıma teveccüh gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol