Mustafa İşçimen’den sezon değerlendirmesi

Saros Körfezi Turizm Otelciler ve Yatırımcılar Derneği  Başkanı Mustafa İşçimen, dün yaptığı açıklamada, turizm sezonuna dair değerlendirmede bulundu.

Mustafa İşçimen’den sezon değerlendirmesi

Saros Körfezi Turizm Otelciler ve Yatırımcılar Derneği  Başkanı Mustafa İşçimen, dün yaptığı açıklamada, turizm sezonuna dair değerlendirmede bulundu.

08 Eylül 2017 Cuma 00:54
Mustafa İşçimen’den sezon değerlendirmesi

GİZEM GÖRÜR

Geçtiğimiz yıllara göre bu yıl sezonun daha uzun olduğunu belirten İşçimen, seneye de aynı yoğunluğu beklediğini dile getirerek, “2017 yaz sezonu beklentiler dahilinde geçti. Aşağı yukarı %85 - %95 arasında bir yoğunluk vardı. Yoğunluk genelde tesislerde vardı. Havaların iyi gitmesi de etkili oldu. Evlerden çok tesisler yoğun oldu. Daha önceki yıllara göre daha farklı daha iyi bir yoğunluk var. Şu an sezon bitti diyemeyiz hala yoğunluk sürüyor. Daha önceki yıllarda bu tarihlerde doluluk oranı %20’lere kadar düşmüştü. Bu yıl hareketlilik söz konusu. Esnaf arkadaşlarımız açısından da bu yıl daha iyi bir hareketlilik söz konusu oldu diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

SENEYE DE BEKLENTİ BU YÖNDE

Sezonun geçtiğimiz yıllara göre biraz daha uzamasını, havaların güzel gitmesine ve mevsimlerin kaymasına bağlayan İşçimen, değerlendirmesini şöyle tamamladı: “Şeker Bayramından sonra bir boşluk yaşandı sahillerde. Temmuz ayında tekrar bir yoğunluk başladı. Havaların güzel gitmesi de sezonu biraz kaydırdı. Ve beklentimiz daha önceki yıllara göre biraz büyüdü. Mevsimlerin biraz kaymış olması bizdeki sezon süresini uzattı. Seneye de beklentimiz bu yönde. Seneye Şeker Bayramı 13 Haziran’a denk gelecek. Tatil de 10 güne denk gelecek. O zaman 22-23 Haziran’ları göreceğiz. Dolayısı ile Temmuz başına denk gelecek. Yani seneye de böyle 3 ayı bulan bir sezon olabilir. Bölgemizin en iyi dinamiklerinden birisiydi turizm bu sene. Sezonun iyi gitmesi umarım bölgemize ve Keşan’ımıza da katkı sağlamıştır. Umarım sezon herkese hayırlı olmuştur.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol