Mustafa Mercan:

“En büyük hayalimiz, Keşan’ın hava kirliliği sorununu çözmek”

Mustafa Mercan:

“En büyük hayalimiz, Keşan’ın hava kirliliği sorununu çözmek”

13 Aralık 2013 Cuma 08:28
Mustafa Mercan:
 8 Aralık’ın Keşan için bir milat

olduğunu öne süren Mustafa Mercan:

 

“En büyük hayalimiz, Keşan’ın

hava kirliliği sorununu çözmek”

 

 

Sonay CAN

 

AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Mercan, dün düzenlediği basın toplantısıyla, seçim sürecinin başladığını söyledi.

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen ve saat 12.00 sıralarında başlayan basın toplantısına; AK Parti Keşan İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çevikel, Kadın Kolu Başkanı Şengül Gündoğdu, Belediye Meclisi Aday Adayı Burcu Başak Çebi ile bazı partililer ve basın mensupları katıldı.

“8 ARALIK, KEŞAN İÇİN BİR MİLAT OLDU”

29 Mayıs 2013’te başlayan aday adaylığı sürecinin 8 Aralık’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Keşan’da gerçekleştirdiği miting sırasında açıkladığı gibi 7 ay sonra adaylığa dönüştüğünü belirterek sözlerine başlayan Mercan, şöyle dedi: “Sayın Başbakanımızın Keşan’a yaptığı ziyaret bizleri fazlasıyla memnun etti. Bu ziyaret sırasında belediye başkanı adaylığımı da açıklaması, aday adaylık sürecinin kapatılarak, adaylık sürecinin başlamasıyla, gerçek bir seçim mücadelesinin startının verilmesine neden oldu. Bu, hem Keşan, hem partim hem de şahsım için çok keyifli ve gurur duyulacak bir gündü. Sayın başbakanımız, neredeyse bakanlar kurulunun yarısıyla Keşan’a gelerek, bölgemize verdiği gücü gösterdi. Partimiz bu ağırlamaya çok hazırdı, çok çalışmıştı. Karşılamadan memnun kaldığını sayın başbakanımız bana ve ilçe başkanımıza söyledi. 8 Aralık’ın Keşan için bir milat olacağını söylemiştim. Gerçekten de bir milat oldu. Keşan’ın arkasının güçlü ve dolu olduğunu herkes gördü.”

“DAHA İYİSİ MUTLAKA OLUR!”

İlk olarak hava kirliliğini çözmek istediklerini söyleyen Mustafa Mercan, şöyle devam etti: “Başbakanımızın mitingi sırasında hepiniz zorluklar yaşadınız ve sıkıntı çektiniz. Keşan’ın tüm kesimlerini içine alan bir topluluk vardı. Bu topluluğu canlı tutmak, teşkilatımızın göreviydi. Bundan sonra bize düşecek görev, Keşan’ı daha çok isteyen, daha çok talep eden bir konuma getirmek. Daha iyisi mutlaka olur! Bu nedenle daha iyisini, daha fazlasını isteyeceğiz. Bundan sonra, anlaşılır ve kolay projelerle halka ineceğiz. Bu çalışmaları da ortak akıl ve daha anlaşılır bir biçimde ekibimizle yapacağız. Keşan Halkı’nı AK Parti iktidarıyla nasıl buluşturacağımızı araştıracağız. Daha modern, daha iyiyi isteyen bir Keşan olacağız. Zehirlenmek istemiyoruz. İlk olarak, hava kirliliği sorununu çözeceğiz. Daha iyi yollar, meydanlar istiyoruz. Projelerimizi, yakın zamanda ilçe başkanımızla birlikte sizlere sunacağız. Artık start verildi. Gücümüz ve referansımız belli. Keşan kamuoyu hepsi yanımızda.”

“ARTIK, KEŞAN HALKIYLA YÜZYÜZEYİZ”

Keşan halkına yüzlerini döndüğünü kaydeden Mercan, “Başbakanımızın gelişinin nasıl büyük bir kazanım olacağını yarın daha iyi anlayacağız. Keşan bunu görecek. Artık Keşan halkıyla yüzyüzeyiz. Biz zaten Keşan halkına yüzümüzü döndük. Samimiyiz, insanlarla iyi diyaloglar kurarak hizmetlerimizi getirecek, sorunları çözeceğiz. Aldığı kararların arkasında duran ancak, halktan kopuk olmayan bir belediyecilik anlayışı istiyor ve böyle bir ekibi arzuluyoruz. Bunu hep birlikte kotaracağız. Bütün topluma kucak açan, onların sesini duyan, ayakları yere basan, teşkilatıyla el ele, genel merkezine bağlı, rakipleriyle centilmence mücadele eden, haddini bilen, bir anlayışla seçimlere gireceğiz.” dedi.

“KEŞAN İYİ YÖNETİLMİYOR”

Keşan’ın iyi yönetilmediğine vurgu yapan Mustafa Mercan, şu konulara değindi: “Güzel bir seçim olacak. Çok şık bir seçim süreci izleyeceksiniz. Keşan iyi yönetilmiyor. İyi yönetilmediği de biliniyor. Bunu böyle kavga etmeden her yerde söyleyeceğiz. Ne aldanan, ne de aldatan olacağız. Halk uyandı. Biz artık geliyoruz. Bunu benim kişisel çalışmalarımda ve partimin çalışmalarında da görebilirsiniz. Bunu artık ötelemek mümkün değil. Keşan’da artık AK Parti’yi yadsımak mümkün değil. Keşan’da vesayet dönemi bitti. Herkes oraya; projesini, efendiliğini ve adamlığını koyacak ve akıl dolu bir mücadele yapacağız ve biz Keşan’a AK Parti iktidarını getireceğiz. Yeni bir dönem başlayacak. Sizlerden hiçbir şeyi saklamadık. Bundan sonra da her şey gözünüzün önünde olacak. Projelerimiz, gerçekçi, ihtiyaca dayalı ve anlaşılır olacak. Cumartesi günü itibarıyla başlıyoruz.”

“BİRSEL AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ”

Basın toplantısına heyecanla başladığı için sözlerinin başında Volkan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Birsel’in vefatından dolayı duyduğu üzüntüyü belirtmeyi unuttuğunu kaydeden Mustafa Mercan, Birsel Ailesi’ne taziyelerini sundu.

“İNANDIRICI VE İTİBARLI BİR BELEDİYE KURMAK İSTİYORUZ”

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mercan, Medya Keşan Muhabiri’nin, “Projelerinizi açıklamayı daha ileri bir döneme bıraktığınızı söylediğiniz için, aslında soracağımız önemli bir şey kalmadı. Ancak yine de ana hatlarıyla söz eder misiniz?” şeklindeki sorusunu, şu şekilde yanıtladı: “İnandırıcı ve itibarlı bir belediye kurmak istiyoruz. Zeminimiz bu. Bugün için bu yok. Bunun üzerine temel ihtiyaçlarımızı dizeceğiz. En büyük hayalimiz Keşan’ın hava kirliliği sorununu çözmek. Bunun için çözüm takvimini ortaya koyacağız. Kamuoyundan tepkiler gelince bakın nasıl tedbirler alınmaya başlandı. Hava kirliliği %10 bile azalsa iyidir. Bu refleks yoktu. Keşan’da önce bu refleksi geliştirmemiz lazım. Proje soruyorsunuz ya, işte sorgulayan birileri olmalıyız. Demek ki tedbir alınabiliyormuş. Öyleyse, geçen yıl neden bunlar uygulanmadı? Hava kirliliğinden sonra Keşan’ın imar sorunu var. Onu da çözeceğiz. Parklar, trafiği yayalaştırmak gibi aklımızdan geçen ve olgunlaştırdığımız şeyler var. Onları halledeceğiz. Hayatımızı zorlaştıran şeyleri bertaraf eden ve bize ufuk açan projeleri ortaya koyacağız. Bu konuda Sayın bakanımız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sultangazi ve Pendik belediyeleri de yardımcı olacak. Çok inançlıyız. Keşan’ın ihtiyaçlarını biliyoruz.”

“DİĞER ADAY ADAYLARININ PROJELERİNDEN DE YARARLANACAĞIM”

Bir başka gazetecinin, “Diğer aday adaylarının projelerinden de yararlanacak mısınız?”  şeklindeki sorusunu da yanıtlayan Mercan, doğru, mantıklı ve uygulanabilir olan her türlü projeden yararlanacağını söyledi.

“ORMAN VE SUİŞLERİ BAKANI BANA, KEŞAN’LA İLGİLİ YATIRIMLARIN SÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ”

Bir başka gazetecinin, “Başbakan sizi takdim ettikten sonra yerinize dönerken Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu size birtakım evraklar verdi. Bunlar da Keşan ve projelerle mi ilgiliydi?” şeklindeki soru hakkında Mustafa Mercan, “Bakanlıkların bölgemize yaptığı yatırımların da tanıtılması lazım. Kendisi bana, 500 milyon liralık yatırımın Keşan’a yapıldığını ifade etti. Bakanın heyecanı, beni de heyecanlandırdı. Bakan Bey bana yatırımların devam edeceğini de söyledi. Başbakanımızın önemli bakanlarıyla Keşan’a gelmesini unutmayacağız.” diyerek, sözlerine son verdi.

 

 

  

   

Son Güncelleme: 13.12.2013 08:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol