Nanta: “Keşan'ın kanayan yarası olan bu işleri DSİ eliyle Keşan'ımıza kazandırdık”

AK Parti İlçe Teşkilatı Sekreteri ve Çevre Mühendisi Beyhan Nanta, dün yaptığı açıklamada Keşan’da yapılan ve çalışmaları devam eden dere ıslahları ile ilgili konuştu.

Nanta: “Keşan'ın kanayan yarası olan bu işleri DSİ eliyle Keşan'ımıza kazandırdık”

AK Parti İlçe Teşkilatı Sekreteri ve Çevre Mühendisi Beyhan Nanta, dün yaptığı açıklamada Keşan’da yapılan ve çalışmaları devam eden dere ıslahları ile ilgili konuştu.

12 Ekim 2017 Perşembe 00:00
Nanta: “Keşan'ın kanayan yarası olan bu işleri DSİ eliyle Keşan'ımıza kazandırdık”

AYŞİN SEÇİL GEZER

Nanta, gündemde olan Kocadere Göleti’nden başlayan dere ıslah çalışmaları ile ilgili şunları kaydetti: Bugün (dün) gazetelerde yer alan ve defalarca gündeme getirdiğimiz; Cevizlik Dere ıslahı, Keşan biyolojik arıtmasının yapılması, Kocadere Göleti’nden başlayan dere ıslahı ve dere ıslahının bittiği yerde taş olarak yapılıp biten noktada yani araziye girilen noktadan sonrada, Keşan Mezbahası'nın arkasından geçerek Siğilli Ovasının ortasından devam edip Müsellim'den Akhoca'nın oralara kadar uzanan Keşan Deresinin ıslahı 114 şube müdürünün çalışmasıyla, bölge müdürümüzün talimatı ile yapılmaya başlandı. Bunun yanlış mecralara çekildiğini görüyoruz. Bunların tamamı AK Parti Hükümeti'nin eli ile yapılan projelerdir. Ergene Havzası'nın kirlenmemesi amacıyla. Hepsi bu projeye dahil hiç bir tanesi birbirinden bağımsız projeler değildir. Proje, projeyi getirir. Bir iş yaparsınız arkasından yeni işler gelir. KİPA'nın oradan başlayan, taş beton karışımı ile yapılan dere ıslahı, Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümeti’nin  Keşan'a yaptığı bir eserdir. Uzun yıllardır Keşan'ın kanayan yarası olan bu işleri DSİ eliyle Keşan'ımıza kazandırdık.

CEVİZLİK DERESİ’NİN SADECE ATIK SUYU GÖTÜRME GİBİ BİR İŞLEVİ OLMAYACAK

Atık suyun tekrar tarıma kazandırılması ile ilgili de konuşan Nanta, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Bundan sonraki işimizde Keşan'ın atık suyunun tarıma kazandırılması, düzgün bir şekilde kullanılması için Cevizlik Deresi dediğimiz Keşan Deresi’nin ıslahıdır. Bunların hepsi bir projedir. Bu projeleri yapan da DSİ eliyle Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümeti’dir. Bunların yanlış mecralara çekilip başkalarına mal edilmeye çalıştığını görüyoruz. Tarım önemli bir konu. Bu Cevizlik Deresi’nin sadece atık suyu götürme gibi bir işlevi olmayacak, aynı zamanda Koyuntepe’den gelen Keşan’a bu yıl ulaşan araziden arta kalan suların da boşaltması buraya olacak. Bu boşaltmada boşalan sular buradan yine başka tarım arazilerinde gitmek üzere Siğilli, Müsellim, Orhaniye, Kızkapan oradan da Akhoca’dan boşalacak tekrar. Yani aslında Koyuntepe’den başlayan bu suyun yolculuğu, bu dere vasıtasıyla tekrar Koyuntepe’de son bulacak. Bizim suyu kaybetme gibi bir durumumuz olamaz. Bunlar suyu idareli, düzenli, tertipli kullanmak için yapılan projelerdir.”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol