Nuran Uslu, Yavaşoğlu’nun eleştirilerine cevap verdi:

“Benim üzerimden babama yönelik eleştiriler yapılması üzücü”

Nuran Uslu, Yavaşoğlu’nun eleştirilerine cevap verdi:

“Benim üzerimden babama yönelik eleştiriler yapılması üzücü”

07 Nisan 2015 Salı 08:00
Nuran Uslu, Yavaşoğlu’nun eleştirilerine cevap verdi:
 Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu dün yaptığı açıklama ile Milliyetçi Hareket Partisi Beyendik Belde Başkanı Nuran Yavaşoğlu’nun geçen Cumartesi günü yaptığı açıklamada yaptığı eleştirilere cevap verdi ve “Babamın hiçbir dönem siyasetle ilgisi olmadı. Bundan dolayı da, babamın üzerinden yapılan siyaset üzücüdür ve hoş bir davranış olmamıştır” dedi.

 SİYASİ BİR ELEŞTİRİ DEĞİL

 MHP Beyendik Belde Başkanı Nuran Yavaşoğlu’nun eleştirileriyle ilgili dün bir açıklama yapan Uslu,  “Bu arkadaşımız, yaptığım çalışmalarla ilgili siyaseten eleştirileri olabilir. Siyasette yapılan çalışmalarla ilgili eleştiri de olabilir, takdir de edilebiliriz. Ancak, benim üzerimden babama yönelik eleştiriler yapılması üzücüdür. Babam, camide imam hatip vekilliği yapıyor ve bu görevini de uzun süreden bu yana sürdürmektedir. Babamın hiçbir dönem siyasetle ilgisi olmadı. Bundan dolayı da, babamın üzerinden yapılan siyaset üzücüdür ve hoş bir davranış olmamıştır. O gün yapılacak mevlit programından kimsenin haberi yok.”

SİYASETİ ÇİRKİNLEŞTİRMEYELİM

Nuran Uslu sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben her zaman MHP’li kardeşlerime saygı duymuşumdur. Çünkü belediye başkanlığı seçimlerinde 2 dönem MHP’li arkadaşlarımız benim arkamda durdu. Son yerel seçimlerde adayları olduğu için onu desteklemişlerdir. Seçimlerde halkımız da kendi düşüncelerini sandığa yansıtmışlardır. Ancak, ben onların aleyhine hiçbir zaman olumsuz bir şey konuşmadım. Arkamda duran insanlara vefasızlık yapmama adına saygı gösterdim. Ben ne Murat Dinç ne de Muhammet Örnek’in aleyhine olumsuz söylemlerde bulundum. Siyaseti çirkinleştirmenin kimseye faydası yoktur. Yapılan ortadadır. Beyendik için güzel projeler bizlere sunsalar daha iyi olmaz mı? Siyaset proje üreterek yapılır. ‘Ayrımcılık yapılıyor.’ şeklinde söylemlerde bulunuluyor ancak, ben kimseye ayrımcılık yapmadım. Belde halkıma ayrımcılık yapmam söz konusu olamaz. Ben her zaman halkım için çalıştım. Bu tür eleştirilerin ne siyasete ne de belde halkına hiçbir katkısı yoktur. Beldenin gelişmesi ve büyümesi için çalışmalıyız. Ben, Beyendik’le ilgili yapılan hizmetleri AK Parti yapmış olsa da, bunda MHP’li kardeşlerimizin de katkısı olmuştur dedim. Muhalefet yapılacaksa bunu siyaset içinde yapmak gerekir ailelere indirgemenin anlamı yok.”

ANKARA’YA GİTTİ

Açıklamasının sonunda Ankara’ya hareket edeceğini belirten ve gitme nedenleriyle ilgili de konuşan Uslu, “Ankara’ya, Beyendik Belediyesi hizmet binası ve düğün salonu yapılmasıyla ilgili görüşmelerde bulunmak amacıyla gidiyorum. Konuyla ilgili olarak, daha sonra kamuoyuna detaylı bilgiler vereceğim” dedi.

Son Güncelleme: 08.04.2015 08:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol