ÖDP Keşan İlçe Başkanı Hasan Karagöz:

“Reyhanlı AKP’nin eseridir”

ÖDP Keşan İlçe Başkanı Hasan Karagöz:

“Reyhanlı AKP’nin eseridir”

18 Mayıs 2013 Cumartesi 14:56
ÖDP Keşan İlçe Başkanı Hasan Karagöz:
 Özgürlük ve Demokrasi Partisi Keşan İlçe Başkanı Hasan Karagöz, dün yazılı bir açıklama yaparak, geçen hafta içinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan patlama olaylarına değindi. Reyhanlı’da yaşanan olayların AK Parti iktidarının eseri olduğunu ileri süren Karagöz, ülkemizin ve bölgemizin kan deryasına dönüştürülmesine izin vermeyeceklerini de kaydetti.

Karagöz’ün açıklaması şöyle:

GERÇEK FAİL AKP’DİR

Reyhanlı'da yaşanan patlama sonucunda 51 insanımız hayatını kaybetti ve onlarcası yaralandı. Patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı, yaralılara şifa diliyoruz. Patlamanın ve yaşanan ölümlerin gerçek faili, emperyalizmin taşeronluğu ile komşularımıza karşı savaşçı bir politika izleyen AKP'dir.

Suriye'de iç savaş gücü çetelere para ve silah yardımlarıyla savaşı kışkırtan, her fırsatta emperyalist güçlere askeri müdahale çağrısı yapan AKP, ülkemizi savaşın parçası haline getirmiştir.

Reyhanlı'da yaşananlar Suriye ile örtülü ve dolaylı olarak sürdürülen savaşın bir sonucudur ve savaşta olduğumuzun resmidir.

AKP POLİTİKALARI İFLAS ETMİŞTİR

Gelinen noktada 'stratejik derinlik' adı altında ülkemizi emperyalist oyunun derin ve kirli operasyon merkezi haline getiren  AKP politikalarının iflas ettiği görülmüştür.

AKP iktidarı, emperyalizmin güdümünde ve cihadist çetelerle ittifak içerisinde ülkemizi hızla bir felakete doğru sürüklemektedir. Suriye'de olduğu üzere ülkemizde de halkı birbirine düşürmektedir.

Hem Suriye‘de hem de ülkemizde mezhepsel ve etnik bir ayrışmayı körükleyen, cihadist güçlerin zalimane politikalarına destek veren bu politikalar ülkemizi hızla bedelini halkların ödediği kanlı bir savaşın içerisine doğru sürüklemektedir. Hatay‘dan başlayarak bölgenin özel bir savaş üssü ve operasyon merkezi haline getirilmesi, halkın can güvenliğini ortadan kaldırmaktadır.

BU SAVAŞÇI POLİTİKA DERHAL TERK EDİLMELİDİR

Erdoğan ve Davutoğlu, bu ölümlerden yeni ölüm kararları çıkarma hevesi içerisinde sağa sola saldırmak, suçu başkalarında aramak yerine derhal bu savaşçı politikaları terk etmelidir. Hatay halkına dönük tehdit ve saldırılarla iç savaşı ülkemize taşıyan cihadist çeteci güçler bütün kamp ve üsleriyle ülkemizden çıkarılmalı, bu güçlere yapılan silah ve para yardımına son verilmelidir. Suriye'ye dönük her tür müdahaleye son verilerek, Suriye'nin geleceğini Suriye halkı belirlemelidir.

HALKLARIN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Daha fazla para ve güç için yoksul halkların üzerine bomba yağdıran, ülkelerin tarihini ve geleceğini yok eden emperyalist saldırganlığa ve onun işbirlikçisi olan AKP iktidarına karşı tüm gücümüzle mücadele ederek ülkemizin bağımsızlığı ve Ortadoğu halklarının özgürlüğü için mücadele edeceğiz.

Barış ve özgürlük için emperyalizmi ve taşeronlarını ülkemizden ve bölgemizden kovalım.” 

Son Güncelleme: 18.05.2013 14:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol