Öğrencilerin yaz tatili başladı

Kaymakam Dınkırcı: “Kötü karne dünyanın sonu değil”

Öğrencilerin yaz tatili başladı

Kaymakam Dınkırcı: “Kötü karne dünyanın sonu değil”

15 Haziran 2013 Cumartesi 00:28
Öğrencilerin yaz tatili başladı

 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Karne Töreni, dün Dr. Ali İhsan Çuhacı İlkokulunda yapıldı.

Törene; Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Keşan Belediye Başkan Vekili Erdoğan Gümülcineli, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel, Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Aras katıldı.

Saat 10.30’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, öğretmen Bahar Lofçalı’nın sunumunda gerçekleştirildi.

Törenin açış konuşmasını yapan Okul Aile Birliği Başkanı Gözde Vural, öğrencilerin daha sağlıklı eğitim görmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, bir yıl boyunca kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

ALTIN: ÖNCELİKLİ HEFDEFLERİMİZE ULAŞTIK

Daha sonra konuşmasını yapan Okul Müdürü Ahmet Altın, bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktıklarını belirterek şunları dile getirdi: Öncelikli hedefimiz kitap kurdu öğrenciler yetiştirmektir. Araştırmayı, sorgulamayı seven öğrencilerimizi yetiştirmek. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, öz değerlerine bağlı, geçmişini her zaman yaşatacak öğrenciler yetiştirmek öncelikli hedefimizdi. Biz bunları okulumuzda bu öğretim yılımızda en iyi şekilde başardık. Başardığımız için bütün öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum.”

YÜKSEL: ÇOCUKLAR TATİLDE HAFTA EN AZ BİR KİTAP OKUYUNUZ

Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel de yaz tatilinde tüm öğrencilere sağlık, sıhhat ve afiyet dileyerek Şu anda okullarımız ailelere çocuklarını nasıl teslim ettiyseler, aynı şekilde tatilin ardından 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında da her birini bekliyoruz. Tatil yaparken öğrencilerimizden en az haftada 1 kitap okumalarını istirham ediyorum.” diye konuştu.

DINKIRCI: KÖTÜ KARNE DÜNYANIN SONU DEĞİL

Törenin son konuşmasını yapan Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı da bugüne kadar bir takım oyunuyla yılsonuna gelindiğini kaydederek Bazı öğrencilerimizin karneleri çok çok iyidir, ancak çok az sayıda olduğunu düşünüyorum ki bazı öğrencilerimizin karneleri de yeterince iyi olmayabilir. Bu dünyanın su çiçeği kaç gün sonra yıkanır sonu değil. Aynı şey hem hafta sonu hem de önümüzdeki hafta sonu girilecek sınavlar için de geçerli. Sınava girecek öğrencilerimize başarılar, karne alan tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Karne töreni okulda dereceye giren ve en çok kitap okuyan öğrencilere karneleri ile hediyelerinin verilmesiyle devam etti.

Dr. Ali İhsan Çuhacı İlkokulu’nda bu yıl dereceye giren ve en çok kitap okuyan öğrenciler şöyle:

Okul 1.si İrem Sude Pehlevan, 2.si Merve Yazar, 3.sü Miray Kaya.

162 kitap okuyan Cemile Şeyda Yazıcı 1., 158 kitap okuyan Sude Büyükavcılar 2., 142 kitap okuyan Miray Kaya 3.

Törenin ardından, Bekir Dınkırcı, Erdoğan Gümülcineli ve Feryaz Yüksel ile beraberindekiler sınıfları girerek bazı öğrencilere karnelerini verdi.

Son Güncelleme: 08.02.2017 23:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol