mersin escort

Orhaniye Köyü Muhtarı Hasan Bayır:

"Hazine yerlerini sürenlerin tespitini yaptık”

Orhaniye Köyü Muhtarı Hasan Bayır:

"Hazine yerlerini sürenlerin tespitini yaptık”

24 Haziran 2013 Pazartesi 14:37
473 Okunma
Orhaniye Köyü Muhtarı Hasan Bayır:
 Orhaniye Köyü Muhtarı Hasan Bayır, 22 Haziran 2013 tarihli sayımızda yer alan “Orhaniye Köyü eski azaları, Medya Keşan’açıkladı: Fiziksel kavgalardan doğacak vebali daha fazla taşımamak için istifa ettik” başlıklı haberimiz üzerine yaptığı açıklamada, köyün muhtarı olarak hazine yerleri ile ilgili gereken her şeyi yerine getirdiğini ve kanunsuz hiç bir iş yapmadığını ifade ederek “Olayda bir kasıt yok” dedi.

GEREKEN ÇALIŞMALARI YAPTIM

Eski azaların yönelttikleri eleştirilerin yersiz ve gereksiz olduğunu da ileri süren Bayır, muhtarlık olarak hazine yerleri ile ilgili gereken prosedürün yerine getirildiğini kaydetti. Edirne’de olduğu için açıklamasını telefon görüşmemiz sırasında yapan Bayır, şunları söyledi: “Toplulaştırma çalışmalarında hazine yerleri ile ilgili gereken her şeyi muhtar olarak yerine getirdim. İşler herkesin istediği gibi olmadıysa ben ne yapabilirim? Sonuçta hazinenin yeri kendi malımız değil.

BİZE GELECEK YAZIYA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ

İstifa eden arkadaşların dediği gibi konuyla ilgili bir şey yapmadık diye bir şey yok. Kaymakamımız bizden soruşturma istedi. Ben de gereken çalışmaları yaparak kaymakamımıza ilettim. Toplulaştırma çalışmalarında tespitlerimizi yaptık ve bize gelecek olan yazıya göre hareket edeceğiz.

KONUYLA İLGİLİ SIKINTILARI KAYMAKAMIMIZ DA BİLİYOR

Bizim muhtarlık olarak hazine yerlerini verme gibi bir yetkimiz yok. Biz kimiz ki? Sadece kişiler tarafından işgal edilmiştir, sürülmüştür. Birilerine vermemiz gibi bir şey yok. Olayda bir kasıt yok. Ben prosedürü uyguladım ve ilgili yerler ile gerekli yazışmaları yaptım. Gelen sonuç ne olur bilemem.  İlgili makamlara gereken başvuruları yaptım. Konuyla ilgili sıkıntıları Kaymakamlığımız da Mal müdürlüğümüz de biliyor. Kanunsuz hiçbir işlem yapmadık. Hazine yelerini kimin sürdüğünün tespitini yaptık.” dedi.

Muhtar Bayır, görüşmemizde bugün konuyla ilgili olarak daha kapsamlı bir açıklama yapacağını da söyledi.

 

 

Son Güncelleme: 24.06.2013 14:41
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol