“OSB, işsizliği Keşan’da sıfıra indirecektir”

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Keşan’a kurulacak olan OSB (Organize Sanayi Bölgesi) hakkında değerlendirmede bulundu.

“OSB, işsizliği Keşan’da sıfıra indirecektir”

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Keşan’a kurulacak olan OSB (Organize Sanayi Bölgesi) hakkında değerlendirmede bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
28 Kasım 2018 Çarşamba 10:17
“OSB, işsizliği Keşan’da sıfıra indirecektir”

SONGÜL KONAR

Akmeşe yapılacak olan OSB’nin istihdamı arttıracağını dile getirerek; “İl başkanı olduğumdan beri OSB ile ilgili çalışmalarımız vardı zaten. Bundan sonra Keşanlılara iş düşüyor. Sanayi kuruluşlarıyla güzel bir organize etmemiz gerek.  OSB Keşan’ın hem istihdamını arttıracak hem Keşan’a bir anket kazandıracak. Bundan sonraki çalışmalar o şekilde olur. Keşan’ın en büyük avantajı milletvekilimiz Keşanlı, bu süreç ile ilgili bakanlıkta ciddi çalışmalar yaptı. Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“ESASINDA OLMASI GEREKEN OLDU”

Akmeşe OSB’nin hayata geçirilmesi için bir an önce çalışmalara başlayacaklarını belirterek “Keşan bizim önemli bir yerimiz, esasında olması gereken oldu. Esas konu mera vasfındaydı, bununla ilgili büyük bir sıkıntımız vardı. İmza da atıldığına göre bundan sonra yer ile ilgili çalışmalarımız başlayacak. Keşan bunu uzun süredir bekliyordu. Bizde bir organize olarak destek olacağız. Hayata geçmesi için bir an önce çalışmalara başlayacağız. Temel atımına da yakın bir zamanda başlayacağız” şeklinde konuştu.

Akmeşe sözlerini şöyle sonlandırdı: “Şu an da yerel yönetimlere odaklandık. Başta Keşan olmak üzere, Edirne’yi ve ilçeleri olmak üzere dokuz ilçede AK Parti Belediyeciliği ile tanıştıracağız.”

“OSB KEŞAN İÇİN BÜYÜK BİR KAZANIMDIR”

Akmeşe’den sonra OSB’yi değerlendiren Boyalık sözlerine şöyle devam etti: “Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu zamanında fikir olarak temelleri atılmaya başlanan ve çok defa destek aldığımız OSB, daha sonra zamanın milletvekili Rafet Sezen ve AK Parti Edirne il başkanı İlyas Akmeşe ile pekişmeye başladı. Keşanlı milletvekilimiz Fatma Aksal’ın girişimleriyle imzaların atılmış olması Keşan için büyük bir kazanımdır. Bu işin başından sonuna kadar takipçileri vardı. İlçe başkanı olarak bende üç yıl süre içerisinde Ankara’ya her gidişimde Keşan’a OSB’nin gerektiğini, işsizliğin azalması gerektiğini söyledim. Özellikle vasıfsız eleman çalışacak olan işyerlerinin fazlalaşması şeklinde ifadelerimiz vardı”

“OSB İLE KEŞAN’IN ALACAĞI DEĞER BÜYÜKTÜR”

OSB’den sonra yerel yönetimlerin AK Parti’ye geçmesiyle hizmetler daha da artacağını dile getiren Boyalık sözlerini şöyle sonlandırdı: “Keşan’ın Hamzadere bölgesi olarak anılan ve Hamzadere suyunun verimli topraklarımızın çiftçiliğini arttırarak tarım ihtisası OSB ile pekiştiğinde Keşan’ın alacağı değer büyüktür. Keşan’ın İstanbul’a yakın olması ile İstanbul’un yiyecek anlamında OSB’nin büyük bir kazanımı olacaktır. İşsizliği Keşan’da sıfıra indirecektir. Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum. Bu işle ilgili başından sonuna kadar ilgilenen herkese teşekkür ediyorum. Keşan’da böyle bir yatırım olacağını söylemek ve bunun için bir çaba sarf etmek büyük bir mutluluk. OSB’den sonra yerel yönetimlerin AK Parti’ye geçmesiyle hizmetler daha da artacaktır. AK Belediyecilikle Keşan huzur bulacaktır.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol