Özcan: “Uyumuyoruz, ekiplerimiz çalışıyor”

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, dün Keşan’ın yollarında yapılacak olan çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Özcan: “Uyumuyoruz, ekiplerimiz çalışıyor”

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, dün Keşan’ın yollarında yapılacak olan çalışmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

08 Temmuz 2017 Cumartesi 10:10
Özcan: “Uyumuyoruz, ekiplerimiz çalışıyor”

AYŞİN SEÇİL GEZER

Atatürk Bulvarı’ndan başladıklarını ve yakın zamanda tüm ana arter yolların yapılacağını ifade eden Özcan, “Enez Kavşağından, Anafartalar caddesi iç kısımlar, Kurtuluş caddesi, cennet bahçesi istikametine, trimmer ile kazılacak asfalt sıfırdan daha sonra finisher ile serilecek. Bu arada da yağmur suyu kanalları, rögar kapakları PTT’nin olsun, kanalizasyonun olsun bunlarda var ihalenin içerisinde. Biz bunun ihalesini geçen ay yapmıştık. 3 firma katılmış, firmalardan biri 190 bin TL, biri 280 bin TL muhammen bedelin üstünde vermişler. Birinin rakamı uygundu fakat iş deneyim belgesi açısından bir tane yol işi yapmamış adam, İstanbul’da sadece belediyeye iş deneyim belgesinin parasal bedeli tutuyor ama sadece duvar işi yapmış adam bir kaldırım işi yapmış olsa şartnameye uyacak onun için iptal ettik. Tekrardan ihale günü aldık. Kısmet olursa önümüzdeki hafta başında ihalesini yapacağız. Yeniden değerlendirmeler yapıldı. Bu arada da ancak 3G’nin kazıları süratle bitirilir. Yapıldıktan sonra daha bir şey kazdırmak istemiyorum. Şuna seviniyorum o arada bütün altyapımız bitmiş olacak. Şehir genelinde bitmiş oluyor. İhale yapıldıktan sonra kurumun 10 gün içerisinde karar vermesi gerekiyor. Tabi biz biraz önce karar veririz. Tebligatlar yapılır, 10 günlük bir itiraz süreleri var onlar beklenir. Herhalde 24-25 Temmuz gibi başlanır. İtiraz süresini beklemek zorundayım kanunen. Eğer ilk ihalede benim acelem var diyerek birine vermiş olsam ihaleye fesat karıştırma suçundan başımıza bela gelirdi. Herkesin gözü önünde, Anadolu Lisesi ve Adliye’ye giden yolda doğal gaz kazı işimiz var. Eğer yapsaydım oraları iki gün sonra bozacaktık, kurumu zarara uğratmaktan, plansız iş yapmaktan yine sorumlu olacaktık. Ne kadar asfalt yaptığım belli. Bitti, öbür tarafa başladık. Atatürk caddesine 15 gün önce başlayacaktık, gaz kaçağı çıktı. Anafartalar caddesinde bir çelik boru geçti. Tekrar hareket ederek, konutları bağlaya bağlaya yolda bir sürü kazılar oldu. 20- 25 gün sonra kazıyarak tekrardan yapacağım oraları. Ben yaptığım işi biliyorum. Kimse burada muhalefet etmek için bunları kullanmasın. Keşan’ın zehirlenmesinin önüne geçecek bir proje bu. Uyumuyoruz, ekiplerimiz de çalışıyor. Ben özellikle ana arteri finisher ile yaptıracağım. Çünkü kendi asfalt plentimin kapasitesi ona yetmeyecek zaten. Kendimiz yapmaya kalkar isek çok uzun sürecek. Bu mesafe yaklaşık 2.5 km, 20 gün sürmez bitiririz diyorlar.” şeklinde konuştu.  

ALTIN KAPLASAM NİYE PIRLANTA YAPMADIN DER

AK Partili Beyhan Nanta’nın Atatürk Bulvarı için yaptığı “Yapılan çalışma teknik açıdan uygun değil”

Eleştirilerine cevap veren Özcan, “Kusura bakmasınlar baktığın göz ile görürsün. Eleştiren kişinin kim olduğu belli. Altın kaplasam niye pırlanta yapmadın der. Onlar Maltepe bayırını ne zaman yaptılar? 1 sene olmadı, niye çöktü orası? Biz bir şey dedik mi?” dedi.

Son Güncelleme: 08.07.2017 10:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol