Özcan’ın üçüncü dönemi başladı

“Biz para dağıtmadık” diyen Özcan: “Hepinizin belediye başkanıyım”

Özcan’ın üçüncü dönemi başladı

“Biz para dağıtmadık” diyen Özcan: “Hepinizin belediye başkanıyım”

05 Nisan 2014 Cumartesi 12:08
Özcan’ın üçüncü dönemi başladı
 Sonay CAN – Mehmet İLMAN

 

30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Yerel Yönetim Seçimleri’nin ardından üçüncü kez Keşan Belediye Başkanı seçilen Mehmet Özcan, dün mazbatasını aldıktan sonra, belediyeye giderek, üçüncü dönem çalışmalarına başladı.


Keşan Belediye Başkanı Özcan, belediye meclisi ve il genel meclisinin CHP’li üyeleri ve partililer, saat 13.30 sıralarında CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda toplandı. Daha sonra CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, CHP Edirne İl Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Bozkurt, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Koyuncu ve kalabalık bir toplulukla Keşan Belediyesi’ne geçen Özcan ve beraberindekilere, İsmet İnönü Caddesi boyunca vatandaşlar tarafından sevgi gösterisinde bulunuldu. Mehmet Özcan ve beraberindekiler, Keşan Belediyesi önünde de personel ve vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.KOYUNCU: BİZE GÜVENMEYE DEVAM EDİN

Belediye girişinde ilk olarak konuşan CHP İlçe Başkanı Koyuncu, üçüncü kez Keşan Belediyesi’nde göreve geldiklerinin altını çizdikten sonra, şöyle dedi: “Bir seçim süreci geçirdik ve Keşan halkı her gece bizimle, sokak sokak, mahalle mahalle dolaştı. Emeğinize ve bize verdiğiniz değere aynı şekilde karşılık vereceğimize emin olun. Sizler bize güvendiniz, destek verdiniz. Güvenmeye de devam edin. Keşan için en iyisini ve en doğru olanı yapmaya devam edeceğiz.” Vedat Koyuncu, Keşan'da önceki dönemlerde emeği geçen tüm belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri ve Keşan halkına teşekkür etti.


DEĞİRMENDERELİ: ÖZCAN, USTALIĞIN EN GÜZEL ESERLERİNİ VERMEYE DEVAM EDECEK

Koyuncu'nun ardından kürsüye gelen Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, 30 Mart'ta Keşan'da aydınlık yüzlerle yeni bir tarih yazıldığını söyleyerek, bu başarının kökeninde Rasim Ergene, Metin Çırpan, Mehmet Gemici gibi isimlerin ardından, 3. kez belediye başkanı seçilen Mehmet Özcan'ın olduğunu kaydetti. Değirmendereli,  “Sevgili başkanımız, ustalığın ustalığını yapacak ve en güzel hizmetleri vermeye devam edecektir. Keşan'da her türlü baskıya rağmen cumhuriyet değerlerine, aydınlık Türkiye'nin geleceğine sahip çıkmaya devam edilecek.”
şeklinde konuştu.ÖZCAN: HERKESE EŞİT HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Toplanan kalabalığa seslenen Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, kendisini üçüncü kez Keşan Belediye Başkanlığı’na layık gören herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasına, "Tüm Keşanlılara minnet ve sevgilerimi sunuyorum. Daha önce de yaptığımız gibi, Keşan'daki herkesi Keşanlı olarak görmeye ve herkese eşit hizmet vermeye devam edeceğiz. Mazbatamı aldım, o ana kadar Cumhuriyet Halk Partiliydim, şu an hâlâ Cumhuriyet Halk Partiliyim ama aynı zamanda hepinizin belediye başkanıyım. Bana oy vermeyenlerin de belediye başkanıyım, bunu herkes idrak etsin.” sözleri ile devam etti.

“GÖNÜLDEN VERİLEN OYLARLA SEÇİLMEK İSTEDİK”

Göreve geldiği günden bu yana 3 yerel, 2 genel seçim tecrübesi yaşadıklarını belirten Özcan, “Yarıştığımız partilerle olan ilişkilerimiz arkadaşça, dostça devam edecek. Ancak, bizim bir farkımız var. Biz seçimlerde para dağıtmadık. Biz, parayla değil gönülden verilen oylarla seçilmek istedik. Artık çalışma zamanı. Görevimize ve icraatlarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu defa daha büyük çalışmalara imza atacağız.dedi.

Belediye kapısının her zaman herkese açık olduğunu, Keşan için artık daha büyük bir gayretle çalışacaklarını belirten Mehmet Özcan konuşmasını, “Bir kez daha söylüyorum, tüm Keşan'ın Belediye Başkanıyım.” diyerek sonlandırdı.
KIRMIZI HALILAR DÖŞENDİ, YOLLARINA GÜL DÖKÜLDÜ

Konuşmanın ardından, Özcan üçüncü kez Keşan Belediye Başkanlığı makamına geçti. Her katta belediye personeli tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Mehmet Özcan’ın makam girişine kırmızı halılar döşendiği ve yollarına güller döküldüğü görüldü.

Özcan, daha sonra makamında tebrikleri kabul etti.


Son Güncelleme: 05.04.2014 12:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol