Özder, Helvacıoğlu ve Aksal’dan 2. El Eşya Birimine ziyaret

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Nuri Özder ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, 25 Mayıs 2019 Cuma günü, Keşan Belediyesi 2. El Eşya Birimi’ni ziyaret etti.

Özder, Helvacıoğlu ve Aksal’dan 2. El Eşya Birimine ziyaret

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Nuri Özder ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, 25 Mayıs 2019 Cuma günü, Keşan Belediyesi 2. El Eşya Birimi’ni ziyaret etti.

Medya Keşan
Medya Keşan
25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:44
Özder, Helvacıoğlu ve Aksal’dan 2. El Eşya Birimine ziyaret

SONGÜL KONAR

Ziyarette, 2. el eşya bağışı kampanyasıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu ve önümüzdeki günlerde yıkılan Eski İtfaiye Binası’nın yer aldığı alanda 2. el eşya çadırı kurulacağına, burada ihtiyaç sahipleri ile eşya bağışlayan vatandaşların aynı çadırda buluşturulmasının amaçlandığına dikkat çekildi.

Aksal’ın evinde artık ihtiyacının kalmadığı ancak kullanılabilir durumdaki eşyalarını da bağışladığı kampanyayla ilgili olarak önce Başkan Helvacıoğlu bilgi verdi.

HELVACIOĞLU: ESKİ İTFAİYE ALANINDA 2. EL EŞYA ÇADIRI KURULACAK

Sosyal mağazacılık anlayışıyla 2. El Eşya Birimi’nde faaliyet yürüttüklerini bildiren Mustafa Helvacıoğlu, “Bu mağazamızda vatandaşlarımızın evlerinde artık giyilmeyen ancak kullanılabilir durumdaki kıyafetlerin bağışı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amaçlanıyor. Birimimize kadın-erkek, yaşlı-çocuk kıyafeti ile ayakkabısına kadar hatta oyuncağa kadar her şey bağışlanabilir. Bağışlanan her ürün ve eşya yıkanıp, ütülenip kullanılabilir hale getirildikten sonra mağaza düzeninde kurulmuş birimimizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Bu birimimiz uzun yıllardan bu yana görev yapıyor. Bu işleyişi daha da artırarak devam ediyoruz.” dedi.

Ramazan Bayramı öncesinde, yıkılan Eski İtfaiye Binası alanında kurulacak çadırda eşya bağışlayanlar ile kıyafete ihtiyacı olanları aynı alanda buluşturmayı planladıklarına vurgu yapan Başkan Helvacıoğlu, “Mağazamıza bağışta bulunan ve ziyaret eden Milletvekilimiz Fatma Aksal ile Keşan Kaymakamımız Nuri Özder’e çok teşekkür ediyoruz. Vekilimize anlamlı bağışından dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu, 2018 yılında 2. El Eşya Birimi’nden 2 bin 500 kişiye 26 bin parça giysi yardımı yapıldığını bu sayıları daha da artırmak için gayretli çalışmalara devam edileceğini bildirdi.

AKSAL: BU GÜZEL UYGULAMAYA DESTEK OLMAKTAN DOLAYI BÜYÜK BİR MUTLULUK YAŞIYORUM

Aksal da Keşan Belediyesi’nin yürüttüğü bu güzel uygulamaya destek olmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını belirterek, şunları söyledi: “Çorbada bizim de tuzumuz bulunsun istedik. Hem ihtiyaç sahiplerine hem de ihtiyaç fazlası olan vatandaşlarımıza sesleniyorum; herkesin evinde kullanmadığı ve bir gün kullanmayı planladığı eşyalar vardır. Sizin kullanmadığınız eşyalar başkalarının çok ihtiyaç duyduğu eşyalar olabilir. Ama burada önemli bir ayrım yapmalıyız. Eğer verilecek eşyayı kendimiz de çekinmeden giyebilecek durumdaysak bağışlayalım. Burası evimizde kullanılmayacak eşyaları bırakabileceğimiz bir yer değil. Burası ihtiyacımızın kalmadığı ancak kullanılabilecek durumdaki eşyaları verebileceğimiz bir yer. İhtiyacı olan vatandaşlarımız da çekinmeden ücretsiz şekilde buradan ihtiyaçları oranında eşya alabilirler.”

ÖZDER: ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA

Keşan Kaymakamı Nuri Özder de yürütülen çalışmayı çok beğendiğini ifade etti ve şunları kaydetti: “Keşan Belediyesi’nin 2. El Eşya Birimi’ni daha önce de ziyaret etmiştim. Çok güzel bir uygulama. Vatandaşlarımız aynı vekilimizin yaptığı gibi kendi kullanmadığı ama kullanılabilir durumdaki eşyaları buraya getirebilirler. Vatandaşlarımız ihtiyaç sahiplerini kendileri de belirleyip bağış yapabilirler ama bu mağazada daha çok kişiye ulaşılabilir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na kıyafet ihtiyacı için başvuran vatandaşlarımızı daha yoğun ve bilinçli şekilde buraya göndermeye başlayacağız. Okullarımız kısa zaman sonra kapanacak. Okul dönemi biten çocukların kıyafetlerini aileler bu birimize bağışlayabilirler, buradan da yeni sezonda ihtiyaç sahibi aileler ve öğrenciler yararlanabilirler.”

Birimde çalışan personel de hem bağış yapan hem de ihtiyacı olan vatandaşlarla ilgili yaşadıkları anekdotları ziyaretçilerle paylaştı. 

Aksal, Özder, Helvacıoğlu ve Balcı daha sonra Ramazan Bayramı öncesinde, yıkılan Eski İtfaiye Binası alanında kurulacak çadırla ilgili yerinde incelemeler yaptı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol