Özkan: “Çocuklarımız bizim geleceğimiz”

(MHP) Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, çocuk istismarında bulunan kişilere en ağır cezalar uygulanması gerektiğini yaptığı açıklamada söyledi.

Özkan: “Çocuklarımız bizim geleceğimiz”

(MHP) Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Hakan Özkan, çocuk istismarında bulunan kişilere en ağır cezalar uygulanması gerektiğini yaptığı açıklamada söyledi.

22 Şubat 2018 Perşembe 11:05
Özkan: “Çocuklarımız bizim geleceğimiz”

AYŞİN SEÇİL GEZER

Çocuk istismarı ile ilgili caydırıcı cezalar olması gerektiğini ifade eden Özkan, şunları söyledi: “Son günlerde bazı hadiseler basında yer aldı; çocuk istismarları. Bunlar maalesef milletimizi derinden üzen hadiseler. Türk toplumuna yakışmayan şeyler, toplumda böyle bir sıkıntı baş göstermesi önemli bir problem. Çocuklarımızın böyle şeyler ile muhatap olması Türkiye’deki herkesi rahatsız etmiştir. Bunlar ile ilgili de önlemlerin alınması gerektiği için de Milliyetçi Hareket Partisi en üst kademesinden en alt kademesine kadar açıklamalarda bulunuyor. Genel Başkanımızın Grup Toplantısında da söyledi. Bunlar ile ilgili daha ciddi önemler alınması gerektiğini, cezaların daha caydırıcı hale getirilmesi, ağırlaştırılması noktasında Milliyetçi Hareket Partisi ne gerekiyorsa buna hazır. Hepimizin çoluk çocuğu var. Bunlar üzücü hadiseler. Topluma ne oluyor, sanki cinnet geçiriyor, bunları önlemenin yollarını aramak lazım. Eğitimden sosyal hayata kadar Türkiye’de sıkıntıların kaynağına, derinine inerek çözülmesi lazım. Muhatap olanların, bu işlere bulaşanların en ağır şekilde cezalandırılması lazım. Toplum bilinçlendirilmeli, çocuklarımızı kollamak her şeyin üzerinde, her şeyden önemli. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Bunlara karşı böyle bir şey yapılması, düşünülmesi bile kimsenin aklının ucundan geçirmemesi gereken şeyler. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman bu konuyla ilgili en ağır cezaların uygulanması gerektiğini arzu etmiştir.” 

İDAM CEZASI YILLARDIR TARTIŞILIYOR

“Caydırıcılık anlamında cezai yaptırımın ne olması gerekir?” şeklindeki soruyu yanıtlayan Hakan Özkan, açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: “İdam cezası yok ama tabi biz idam cezasını terör suçlarına ve bu tür suçlara çıkarılması yönünde talebimiz var. İdam cezası yıllardır tartışılıyor. İdam cezasının olması Milliyetçi Hareket Partisi tarafından desteklenebilir. Caydırıcı olacağını düşünüyoruz.” 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol