Park Bahçeler çalışıyor

Park ve Bahçeler Müdürü Doğan, sonbahar çalışmalarını anlattı

Park Bahçeler çalışıyor

Park ve Bahçeler Müdürü Doğan, sonbahar çalışmalarını anlattı

15 Kasım 2013 Cuma 08:43
Park Bahçeler çalışıyor
 Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Yüksek Peyzaj Mimarı Deniz Doğan, dün yaptığı açıklamada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün son dönemdeki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Paşayiğit’teki Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’nde çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmaları yürüttüklerine vurgu yapan Doğan, “Bu alana 250 adet mavi servi fidanı ve 250 adet akçakesme bitkisi diktik. Bunun amacı; yamaç alanlardaki toprak kaymaları ve erozyonu önlemekti. Bu projemizle çevre kirliliğini azaltmak, alanın oksijen miktarını artırmak ve alana dışarıdan bakıldığında estetik bir görüntü yaratmak istedik. Alandaki ekimlerimiz 3’er metre arayla sac ayağı şeklinde yapıldı. Bu alanda damlama sulama sistemi kuracağız. Bunun da çalışmalarını yürütüyoruz” dedi.

Deniz Doğan, Müdürlük olarak Muammer Aksoy Caddesi’ndeki yaklaşık 900 metrekarelik Çocuk Parkı’nda da çalışma yürüttüklerini, buradaki mevcut oyun grubunu koruyarak yeni bir çevre düzenlemesi yaptıklarını, parkın zeminini kauçuk olarak planladıklarını ve alana yeni bir kum havuzu kazandırdıklarını, ayrıca küçük ama çok amaçlı mini bir saha da yaptıklarını belirtti.

Doğan, ayrıca parka mahalle halkının sağlıklı yaşamasına yardımcı olmak amacı ve spor yapabilmesi için spor aletleri de koyacaklarını ifade etti.

Bu parktaki çalışmaların yaklaşık 1 ay içerisinde ağaçlandırma ve çiçeklendirmeyle biteceğini dile getiren Doğan,  İstasyon Mahallesi Camii’nin yeşil alan düzenlemesini yaptıklarını belirterek, “Bu alana güller ve süs bitkileri ekildi. Çimleme çalışmaları yapılıyor. Cami yapılan düzenlemelerle daha estetik bir görüntüye kavuştu. Ayrıca ilçedeki yeşil alanları kış koşullarının olumsuz etkilerinden en az şekilde etkilenmeleri için koruma altına alıyoruz. İstasyon Mahallesi Mezarlığı’na 100 adet servi 500 adet de gül dikimi yapıldı. Bu alanda damlama sulama yöntemi kullanmaya başladık. Damlama sulama yöntemi ile su israfının önüne geçiliyor. Sadece istenen bitki sulanıyor ve bu sayede yabani bitki çıkışının önüne geçiliyor. İnsan gücü ve zamandan da tasarruf sağlanıyor. Damlama sulama otomatik sulamadan daha ucuza mal oluyor. Mezarlıklarımızın daha huzurlu alanlar haline gelmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Deniz Doğan, müdürlük olarak ayrıca şehirdeki çeşitli alanlarda; budama çalışmalarına başladıklarını mart ayına kadar bu çalışmaların süreceğini aktardı ve ilçedeki parklarda ayrıca rutin olarak çiçeklendirme çalışmalarının da devam ettiğini bildirdi.  
Son Güncelleme: 15.11.2013 08:51
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol