Pekcanlı, Keşan’da Tüzük Kurultayı hakkında konuştu

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı,  Keşan İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Pekcanlı, Keşan’da Tüzük Kurultayı hakkında konuştu

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı,  Keşan İlçe Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

28 Şubat 2018 Çarşamba 23:11
Pekcanlı, Keşan’da Tüzük Kurultayı hakkında konuştu

HABER MERKEZİ

Saat 16.00 sıralarında başlayan toplantıya; İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli ve partililer katıldı.

Toplantıda ilk olarak söz alan Gümülcineli, “Geçtiğimiz hafta içinde yoğun bir programları oldu. Diyarbakır’da bir programları vardı. Oradan döner dönmez  Keşan FM’in düzenlemiş olduğu radyo programına katıldı. Kendisine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

EDİRNE ÖRGÜTÜNÜN BEKLENTİLERİNİ İLETECEĞİZ

Daha sonra söz alan Pekcanlı, önümüzdeki hafta yapılacak olan tüzük kurultayı hakkında konuştu. Pekcanlı, “Geliş sebeplerimizden biri gerçekleşecek olan tüzük kurultayı. Bununla ilgili taslak bir metin geldi. İlçe Başkanımıza da ilettik. Bugün de Edirne’de İl Danışma Kurulu toplantısı yapacağız. Zaten bütün örgütlerimiz kendi beklentilerini bizlere yazılı olarak ilettiler. Danışma Kurulu toplantısında hem taslak olarak hazırlanmış tüzük üzerine hem de beklentilerimizi tekrar belirleyip, hafta sonu Ankara’da İl Başkanları toplantısında tüzük kurultayı öncesinde Genel Başkanımıza Edirne örgütünün beklentilerini ileteceğiz. Keşan kendi siyasi çevremizde en etkin ilçelerimizden bir tanesi. Görüşleri çok önemlidir, çok tecrübeli bir ilçe başkanımız var. Sürecin nasıl işlediğini de biliyor. Tüzükte ki beklentilerimizi de üç aşağı beş yukarı belli. İl Danışma Kurulunda da son imzayı koyacağız. Edirne örgütünün bu tüzük kurultayından beklentisini genel merkeze aktarmış olacağız.” dedi. 

ADALETİ ARAMAK İÇİN GİDECEĞİZ

Delege sayısı ile ilgili hep bir beklentilerinin olduğunu söyleyen Fevzi Pekcanlı, şunları söyledi: “Bu beklenti sadece Edirne olarak değil, bölge olarak CHP’nin ciddi oy aldığı yerlerde bu beklenti var. Kurultay delege sayısında adalet aramak için de Ankara’ya gideceğiz. Kendi içimizde ki, parti içindeki adaleti de aramak için özellikle kurultay delegesi ile ilgili adaleti aramak için gideceğiz. En büyük isteğimiz bu olacak tabii.”

KENDİ ÖRGÜTÜMÜZDE TARTIŞACAĞIZ

Ön seçimle ilgili düşüncelerini de dile getiren Pekcanlı, “Bununla ilgili taslak bir metin geldi. Taslak metinde de ön seçim hangi kriterlerde yapılır? Milletvekilliğinde veya belediye başkanlığıyla ilgili. Bize gelen sadece öneri. Bizler de bunu kendi örgütümüzde tartışacağız.”

FARKLI DÜŞÜNCELERİN YER ALMASI ÇOK GEREKSİZ

Fevzi Pekcanlı, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Son olarak danışma kurulu toplantılarının kıstası bellidir. Bununla ilgili farklı düşüncelerin yer alması çok gereksiz. İlçelerde de ilde de kimlerin bu toplantılara katılacağı gayet açık net yazılıdır.” ifadelerini kullandı.

ÖN SEÇİMLE BELİRLENMELİ

Toplantıda daha sonra yeniden söz alan Gümülcineli şunları söyledi: “20 Şubat’ta yaptığımız toplantıda, tüzükle ilgili olarak, tüm seçilmişlerimizin görüşlerini aldık. Parti tabanı, milletvekili ve belediye başkan adaylarının ön seçimle belirlenmesini istiyor. Ayrıca, aktif ve pasif üyelikler konusunda düzenlemenin yapılması gerekiyor. Örgütümüzün taleplerini partimizin ilgili mercilerine gönderdik.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol