Perdenin arkasında bir dram

78 yaşındaki İbrahim Özdemir, devletin “baba”lığını bekliyor

Perdenin arkasında bir dram

78 yaşındaki İbrahim Özdemir, devletin “baba”lığını bekliyor

24 Ocak 2014 Cuma 08:33
Perdenin arkasında bir dram
 Yeni Mescit Mahallesi halkından 78 yaşındaki İbrahim Özdemir, kapısı olmayan, duvarlarındaki sıva dökülmüş, altında bir yatağı olmadan, üstündeki tek battaniyeye sarınarak çoğu zaman açlık ve susuzluk çekerek yaşama tutunmaya çalışıyor.

Gözleri görmediği ve ayakları tutmadığı için aynı bahçe içinde yakılnarı tarafından bir kapısı bile olmayan bir odaya konularak adeta kötü kaderine terk edilen İbrahim Özdemir, kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.

GÖZLERİ GÖRMÜYOR AYAKLARI TUTMUYOR

Özdemir’in, 3 ayda bir aldığı maaşından başka hiçbir gelirinin olmadığını söyleyen komşuları, “Çoluk çocuğunun da geliri belli. İbrahim amcanın gözleri görmüyor, ayakları tutmuyor. Önü bir perde ile kapatılmış bu viranede yemek verilirse yiyor, su verilirse içiyor, buz gibi bu viranede kışı çıkarmaya çalışıyor. Devletimizin ve duyarlı vatandaşlarımızın yardımına herkesten daha çok muhtaç” dedi.

Fotoğrafını çekmek için seslendiğimiz İbrahim amca da bizlere seslenerek sadece, “Devletimin yardımını bekliyorum” diyebildi.Son Güncelleme: 24.01.2014 08:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol