Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan Paşayiğit Belediyesi’ne görücü ziyareti

Özkan: Mali ve fiziki durumunu incelemeye geldik

Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan Paşayiğit Belediyesi’ne görücü ziyareti

Özkan: Mali ve fiziki durumunu incelemeye geldik

23 Şubat 2013 Cumartesi 00:29
Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan Paşayiğit Belediyesi’ne görücü ziyareti
 Keşan Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri, dün Paşayiğit Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

Saat 14.45 sıralarında Paşayiğit Belediyesi’ne giden Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleri; İsmail Özkan, Yılmaz Karataşoğlu, Ercan Dağlı ve Erkan Gege burada Paşayiğit Belediye Başkanı Mehmet Zeki Engin ve meclis üyeleri tarafından karşılandı.

 ENGİN: İNŞALLAH KEŞAN’IN MAHALLESİ OLURUZ

Ziyarette konuşan Paşayiğit Belediye Başkanı Mehmet Zeki Engin, “Beldemizin Keşan’ın mahallesi olması için Meclisimizden karar aldık. Karar doğrultusunda Keşan Belediyesi’ne bağlanma başvurusunda bulunduk. Temennimiz Keşan Belediye Meclisi’nin de olumlu karar alması ve Paşayiğit’in Keşan’a bağlanması. Meclisimizin güzel karar verdiğine inanıyorum. Kararın yarınlarda Paşayiğit halkına hayrı olacağına inanıyorum. Katılımın her iki tarafa da yararları olacağını Paşayiğit’e hizmetlerin daha çabuk ve iyi bir şekilde geleceğini düşünüyorum” dedi.

 

ÖZKAN: MALİ VE FİZİKİ DURUMU GÖRMEYE GELDİK

Plan ve Bütçe Komisyonu adına söz alan İsmail Özkan da Paşayiğit Belediye Meclisi’nin 6360 Sayılı Kanun’a göre Keşan Belediyesi’ne bağlanma isteğini ilettiğini bildirdi.

İsmail Özkan konu hakkında şunları söyledi: “Bağlanma isteği Keşan Belediye Meclisi’nce görüşüldü ve konu komisyonumuza havale edildi. Bir sonraki Meclis toplantımıza sunmak üzere rapor hazırlıyoruz. Bu rapor hazırlığı nedeniyle Paşayiğit’i ve belediyesinin mali ve fiziki yapısını yerinde görmek istedik. Bizim görevimiz Paşayiğit Belediyesi’nin mali durumuna ilişkin evrakları incelemek. Ve Mart ayında yapılacak olan Belediye Meclis Toplantısı’na sunmak. Bağlanma konusundaki nihai kararı Keşan Belediye Meclisi verecek.”

Son Güncelleme: 23.02.2013 00:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol