Rafet Sezen’den görkemli veda

2019-2023 yılları arasında 4 yıl boyunca görev alacak Trakya Birlik Yönetim Kurulu seçimlerinin yapıldığı genel kurulda, 16 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Rafet Sezen görevine görkemli bir şekilde veda etti.

Rafet Sezen’den görkemli veda

2019-2023 yılları arasında 4 yıl boyunca görev alacak Trakya Birlik Yönetim Kurulu seçimlerinin yapıldığı genel kurulda, 16 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Rafet Sezen görevine görkemli bir şekilde veda etti.

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Ocak 2019 Çarşamba 09:41
Rafet Sezen’den görkemli veda

HABER MERKEZİ

Birliğin 2017/2018 İş yılı seçimli genel kurulu, 19 Ocak 2019 Cumartesi günü Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda,  48 kooperatifin kasım ayında gerçekleştirdiği genel kurullarında Birlik Temsilciliğine seçilen 333 temsilcinin eksizsiz olarak katılımıyla gerçekleştirildi.

16 yıl boyunca Trakya Birlikte başarılarla dolu, üstün hizmetler sergileyen Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Birlik tarihinin en yüksek karlılık rakamına erişildiği ve uzun yıllardır ilk defa ortaklarına kar payı dağıtımı kararı alındığı bir genel kurulla aktif görevine görkemli bir veda gerçekleştirirken, Trakya Birlik camiası da unutulmaz hizmetlere imza atan Sezen’e vefa ve şükranlarını yaşamı boyunca “Onursal Başkan” olarak anılması hususunu Genel Kurulda karar aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, “Trakya Birlik açısından son derece başarılı geçen iş yılının sonuçlarını müzakere edip karara bağlamak, Birliğin geleceği açısından çok önemli ve kritik bir dönemde görev alacak Yönetim Kurulunu seçmek üzere toplandık. 2003 yılında delegelerin desteği ile bu salonda seçildiğim görevime yine delegelerin huzurunda veda ediyorum. Görevimi teslim ettiğim iş yılında Trakya Birliğin tarihinin en yüksek karlılık rakamına erişildiği başarılı bir iş yılına imza atmış olmanın ve uzun yıllar sonra ilk defa ortaklarıma kar payı dağıtıyor olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. 2017/2018 iş yılını 65 milyon 102 bin 377 TL karla kapatırken bu karın 36 milyon 342 bin 342 TL’sinin ortak içi işlemlerden gerçekleşti. Kar payı kooperatiflere ve ortaklara şubat ayı içersinde dağıtılacak, görev yaptığım 16.yılın sonunda gelinen bu nokta tesadüf değil. Uzun yıllara dayanan emek ve çalışmalarımızın yanı sıra Birlikler açısından çok önemli bir dönem olan Yeniden Yapılandırma döneminde Trakya Birlik Yönetim Kurulu olarak ortaya koyduğumuz vizyon ve hedeflerin ne kadar önemli ve hayati olduğu, Trakya Birliğin bu özverili çalışmalar sonucun da gelinen bu noktada Türk Kooperatifçiliğinin yüz akı olduk. Ayrıca görevde olduğum 16 yıl boyunca Trakya Birlik Fabrikalarına 27 milyon Euro yatırım yaparak fiziki alt yapılarının güçlendirildiği, kırma kapasitelerini toplamda 160 bin ton’dan 300 bin ton’a rafine kapasitesini ise 45-50 tondan 165 bin tona, 48 bin ton seviyelerinde alınan rafine yağ satışlarının 150 bin ton seviyelerini üstüne çıkardık. Sanayi tesislerine ve kooperatiflere yapılan toplam 250 milyon TL’yi bulan yatırımlarla Birliğin geleceğini sağlam temellere oturttuk.  Ön alım fiyatı ve kar payı modeline geçilerek 348 bin 465 ton ürün alımı yapılarak ortaklara 650 milyon TL’nin üzerinde ürün bedeli ödedik. 90’lı yıllardan bu yana ilk defa margarin ihracatını gerçekleştirilerek, Trakya Birliğin uluslar arası ticaret kültürünü yeniden kazanması yolunda büyük bir adım attık. Doğru politikalar üretildiğinde, çiftçiye ve ülkeye katkı sağlandığında bu politikaların devlet nezdinde kabul gördüğü ve sıkıntıya düşüldüğü anlarda devlet desteğinin alınabileceğini, bu konuda destek veren ilgili bakanlarımız ile kıymetli bürokratlarıma teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Trakya Birliğin geleceğini sağlam temellere oturtma noktasında tüm imkân ve kabiliyetimle çalıştığım, bu çerçevede Trakya Birlik camiasının ortak ve Ali menfaatleri etrafında bugünkü gibi bir ve bütün olabildiği sürece Trakya Birlik’in Türk Kooperatifçiliğinin yüz akı ve parlayan yıldızı olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından 2003 yılından bu yana başarılı çalışmaları ve üstün hizmetlerinden dolayı Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen’e Başkan Vekili Hilmi Kahraman teşekkür plaketi takdim ederken, Sezen’de Trakya Birlik Tarihinde “Onursal Başkan” olarak yer aldı.

Genel Kurulda Divan Başkanlığı’na Durgut Ersoy (Pehlivanköy Koop.), Başkan Vekilliği’ne Levent Kızıltan (Gelibolu Koop.), Kâtip Üyeliklere Turgay Sakarya (Silivri Koop.)  ve Ayhan Demirhan (Kaynarca Koop.), seçildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol