Ramazan Oğuz, dernek başkanları İsmail Büyükkayhan’a tepki gösterdi

“Hani çelengi birlikte sunacaktık”

Ramazan Oğuz, dernek başkanları İsmail Büyükkayhan’a tepki gösterdi

“Hani çelengi birlikte sunacaktık”

20 Kasım 2015 Cuma 07:05
Ramazan Oğuz, dernek başkanları İsmail Büyükkayhan’a tepki gösterdi

 Keşan Ortopedik Engelliler Derneği üyesi Ramazan Oğuz, Dernek Başkanları İsmail Büyükkayhan’ın dünkü 19 Kasım Keşan’ın Kurtuluş Bayramı törenleri sırasında kendisini Atatürk Parkı’nda adeta unuttuğunu ifade ederek, “Sayın başkan hani törende derneğimizin çelengini Ata’mızın huzuruna ikimiz birlikte sunacaktık. Son anda ne oldu da beni parkta tek başıma bırakıp unuttun?” diye sordu.

BENİ ORAYA NEDEN GETİRDİN?

Görme engelli olduğunu ve çok uzun yıllardan beri Keşan Ortopedik Engelliler Derneği üyesi olduğunu zaman zaman da yönetimlerde yer aldığını belirten Oğuz, “Bunca yıldır bu derneğin içindeyim ama ilk defa böyle bir davranışa maruz kaldım. Dernek Başkanımız İsmail Büyükkayhan sabah saat 08.00’de evime gelip beni aldı ve bugünkü bayram töreninde çelengi birlikte sunacağımız söyledi. Atatürk Parkı’na geldik ve tören saatini beklemeye başladık. Ancak beni parkta bırakarak derneğimizin çelengini başka birisiyle sundu. Ben başkanın eğer çelengi benimle koymayacaksa beni oraya neden getirdiğini merak ediyorum.” dedi.

BİZİM HALİMİZDEN BİZİM GİBİ OLAN BİR BAŞKAN ANLAR

Büyükkayhan’ın nedense yanına bir engelli üyeye ziyaretlerde bulunmayı ve etkinliklere katılmayı çok sevmediğinin ortaya çıkmaya başladığını da söyleyen Oğuz,Önceki gün yeni gelen sayın kaymakamımıza da ziyarete gitmiş ama yanında yine engelli bir yönetim kurulu ya da sıradan hiçbir üye arkadaşımız yokmuş. Başkanın bu tutum ve davranışlarını kınıyorum.  Demek ki bir eski dernek başkanımızın da dediği gibi bizim gibi engellilerin halinden yine kendi içlerinden çıkacak ve kendisi de bir engelli olan başkan anlayacak. Bu durum bugün benim maruz kaldım davranış ile bir kez daha ortaya çıkmıştır.” diye konuştu.

  

Son Güncelleme: 08.03.2018 21:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol