Sahillerde kışın kalmayı planlayan insanlar var

Erkli Köyü Muhtarı Ercan Yıldız yaptığı açıklamada; koronavirüs salgını ve yaz sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sahillerde kışın kalmayı planlayan insanlar var

Erkli Köyü Muhtarı Ercan Yıldız yaptığı açıklamada; koronavirüs salgını ve yaz sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
01 Ekim 2020 Perşembe 10:12
Sahillerde kışın kalmayı planlayan insanlar var

BÜLENT SAYLAM

“BÜYÜKŞEHİRLERDE YAŞAYAN İNSANLAR ERİKLİ SAHİLİNDE KALMAK İÇİN HAZIRLIK YAPIYORLAR”

Yaz sezonunun sona ermesiyle birlikte, sahillerdeki yoğunluğun azaldığını belirten Yıldız, “Koronavirüs salgınının yaşandığı süreçte, sahillerimizde belli bir yoğunluk yaşandı. Yaşanan yoğunluk nedeniyle, koronavirüs salgını endişemiz oldu ama büyük bir sıkıntı yaşanmadan sezonu tamamladık. Salgın döneminde, tedbirlere uyanlar olduğu gibi uymayanlarda oldu. Devletimizin aldığı karar doğrultusunda, maske takmak her yerde zorunlu hale getirildi. Fakat konulan kurallara uymamak için halen ısrarcı olanların olduğunu görüyoruz. Salgın sürecini atlatıncaya kadar maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymak zorundayız. Kendi ve çevremizin sağlığı için kurallara uyalım. Yaz sezonu bitti ama sahillerimizde bu kış mevsiminde kalmayı planlayan insanlar var. Büyükşehirlerde yaşayan ama koronavirüs nedeniyle, tedirgin olan insanlar, Erikli Sahili’nde kalmak için hazırlık yapıyorlar. Sahildeki evlerini kışın kalmaya uygun hale getiriyor. İnsanlar evlerine soba ve klima alıyorlar. Edindiğimi bilgiye göre; sahilde yaklaşık 100 soba satılmış. İnsanlar kışlık odun ve kömür ihtiyaçlarını karşılıyorlar.”

“ESNAFIMIZ, EKONOMİK ANLAMDA BEKLEDİKLERİNİ BULAMADI”

Koronavirüs salgını nedeniyle, yaz döneminde bölgede faaliyet gösteren esnafların durumu hakkında konuşan Yıldız, şunları söyledi: “Salgın nedeniyle, sezon geç başladı. Bu yıl, bölgede faaliyet gösteren esnaflarımızın işleri yarı yarıya düştü. Esnafımız, ekonomik anlamda beklediklerini bulamadı. Bundan ötürü de, ekonomik anlamda zor bir kış dönemi yaşanacağını düşünüyorum. Erikli’de yol yamaları anlamında herhangi bir çalışma yapılmadı. Köyümüzün giriş ve çıkışında, bulunan sitelerde yol bölmeleri oldu. Bunlarla ilgili paralar, İl Özel İdaresi’ne yatmış ama yama yapmaya gelen kimse olmadı. Vatandaşlarımız, yaşanan sorunla ilgilenmediğimizi düşünerek, bizleri eleştiriyor. Ama ben gerekli mercilere başvuruda bulundum. Yaşanan sorunun çözüme kavuşturulmasını temenni ediyorum. Sahilimizde yaşanan su sorunu da, inşallah gelecek yıl yaşanmaz ve kısa sürede çözüme kavuşturulur.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol