Şehit savcının ismi, adliye sarayının parkına verilecek

AĞIR CEZA ŞU AN GÜNDEMDE YOK

Şehit savcının ismi, adliye sarayının parkına verilecek

AĞIR CEZA ŞU AN GÜNDEMDE YOK

13 Nisan 2015 Pazartesi 07:55
Şehit savcının ismi, adliye sarayının parkına verilecek
 Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, dün Yeni Adliye Sarayı’nda incelemelerde bulunarak, çalışmaları yerinde gördü.

Genel teftiş nedeniyle dosyaların aktarılamadığını ve bu nedenle taşınmada gecikme yaşandığını ifade eden Akbey, “Yine de bu ay içerisinde taşınmayı düşünüyoruz. Pazartesi gününe kadar mobilyalar yerleştirilecek. Daha önce kaba temizliği yapılmıştı, ince temizliği de 2-3 gün sürecek, UYAP altyapımız hazır, kameralarımız devreye girdi. Eski binadan dosyalarımızı alacağız, bilgisayar ünitelerini getireceğiz. Yeni mobilyalarımız olduğu için oradaki mobilyaların büyük çoğunluğunu da ihtiyaçlarını karşılaması için emniyet ve jandarmaya vereceğiz. Uzunköprü Başsavcılığı’nın bir talebi vardı. Oralara vereceğiz. Buraya eski eşyalardan çok az bir kısmı gelecek. Tabelamız asıldı. Şu an ki adliyenin tamamı 360 metrekareyken, şu an sadece başsavcılık makamı kullanım alanı yaklaşık 200 metrekare. 2 toplantı odamız var. Vatandaş açısından da ferah bir ortam daha iyi adli hizmet verilecektir. Daha önce avukatların da projede bir odası vardı, biz şartları zorlayarak bir oda daha verebildik. Şu anda onlarında bu noktada bir sıkıntıları yok. Adliye içerisinde adli hizmet devam ettikten sonra ihtiyaçlar hasıl oldukça bizim de olacaktır işleyiş ona göre değişecektir.” dedi.

ŞEHİT SAVCININ İSMİ, ADLİYENİN PARKINA VERİLECEK

Evren Akbey, Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ismini adliye bahçesine yapılacak parka vermek istediklerini ifade ederek, şunları söyledi: “Adliyenin 5 dönümlük bir alanı var. Burayı biz park alanı olarak yeşillendireceğiz. Benim düşüncem oraya şehit savcı arkadaşımızın ismini vermek. Bu parka ‘Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Adalet Parkı’ denilebilir. Fakat diğer türlü bize getirilen bir teklif olmadığı gibi adliyelerin ismini kendimiz değiştiremeyiz. Her adliye il veya ilçe ismi ile anılır. Farklı bir isim varsa onun merkezden değiştirilmesi lazım. Bizim yapacağımız parka ismini vermektir. Projeyi Keşan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü hazırladı. Çok güzel bir proje. Güzel bir ağaçlandırma ve yürüyüş yolu yapılacak. Kapalı bir park olacak ama yeşil alan açısından güzel bir proje örneği.”

AĞIR CEZA ŞU AN GÜNDEMDE YOK

Keşan’a Ağır Ceza Mahkemesi kurulmasıyla ilgili de konuşan Başsavcı Akbey, “Ağır cezayla ilgili en son 2-3 hafta önce yaptığımız yazışmaların cevabı geldi. Şu anda Keşan’la ilgili planlamada yok. Fakat ileriki dönemde her an değişebilir. Tabi alan olarak bu bina yetmez. Ek bir bina yapılabilir. İcra Müdürlüğü dışarıda kalırsa öyle yetebilir ama diğer türlü yetmez. Mutlaka ek binanın yapılması lazım.” şeklinde konuştu.

 

Son Güncelleme: 13.04.2015 07:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol