mersin escort

Şen: “İnadına sendika, inadına DİSK!”

DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen, dün “Tekno Maccafferi İşçilerinin Mücadelesi Grev Hakkı Mücadelemizdir!” başlıklı yazılı açıklamada bulundu.

Şen: “İnadına sendika, inadına DİSK!”

DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim Şen, dün “Tekno Maccafferi İşçilerinin Mücadelesi Grev Hakkı Mücadelemizdir!” başlıklı yazılı açıklamada bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
21 Eylül 2017 Perşembe 00:16
193 Okunma
Şen: “İnadına sendika, inadına DİSK!”

GİZEM GÖRÜR

Açıklamasına,Düzce’de faaliyet gösteren Tekno Maccaferri işyeri ile Birleşik Metal İş sendikamız arasında Mart ayında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkan işçileri selamlıyoruz.” diyerek başlayan Şen, şunları söyledi: “İnsanca yaşamak ve insanca çalışmak için 50 gündür grevde olan #Direnİşçi Tekno Maccaferri işçileri onurumuzdur. Bu elli gün içinde hem işverenin hilelerini, hem de jandarma eliyle uygulanan zulmü gördük. Grevci işçi arkadaşlarımız darp edildi, jandarma eliyle grev kırıcılığı yapıldı. İtalyan ortaklı şirketin işverenini, muvazaalı işçi girişi yaparak grevi önleme gibi hukuksuz yollara başvurmak yerine, jandarma eliyle işçilere saldırmak yerine, işçilerin taleplerine kulak vermeye çağırıyoruz. İşverenlerin, grev hakkını ortadan kaldırmaya dair hukuk dışı girişimlerde kimden cesaret aldıkları ortadadır. OHAL’i ilan ederken ‘millete karşı değil, devletin kendisine karşı’ demişlerdi. Ancak bugün geldiğimiz noktada OHAL’in tam da millete karşı yani milyonlarca emekçiye karşı kullanıldığını görüyoruz.”

DİSK GREV HAKKINI TAVİZSİZ BİÇİMDE SAVUNMAYA DEVAM EDECEKTİR

Grev hakkının anayasanın 54. maddesinde açık biçimde yer aldığına kayıt düşen Salim Şen, sözlerini şöyle tamamladı: “OHAL, Anayasaya aykırı biçimde grevleri yasaklamakta kullanılan bir araç haline gelmiştir. ‘Grev tehdidi olan yerlere biz OHAL’den istifadeyle anında müdahale ediyoruz’ diyenler, açıkça sermayeden yana bir tutum almakta, Anayasal bir hakkın kullanımına engel olmaktadır. İşçinin elindeki en önemli hak alma aracı olan greve müdahale etmek aslında işçinin ekmeğine, aşına göz koymaktır. İşi için, aşı için, ekmeği için, tüm hukuksuz girişimleri boşa çıkararak grev hakkını kullanan Birleşik Metal-İş sendikamız üyesi Tekno Maccafferi işçilerinin mücadelesi, bütün işçi sınıfının grev hakkı mücadelesidir! DİSK tüm imkanları ve gücüyle bu haklı ve meşru mücadelenin yanındadır. DİSK 50 yıllık mücadelesinde olduğu gibi bugün de grev hakkını tavizsiz biçimde savunmaya devam edecektir. Tekno Maccaferri işçisi yalnız değildir! İnadına sendika, inadına DİSK!”

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol