mersin escort

SİROMA eğitimleri devam ediyor

Sosyal Arabulucu Fahrettin Savcu, dün yaptığı yazılı açıklamada, Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu'nun devam ettiğini dile getirdi.

SİROMA eğitimleri devam ediyor

Sosyal Arabulucu Fahrettin Savcu, dün yaptığı yazılı açıklamada, Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu'nun devam ettiğini dile getirdi.

14 Eylül 2017 Perşembe 01:28
210 Okunma
SİROMA eğitimleri devam ediyor

HABER MERKEZİ

BAŞVURULAR NÜFUS KAĞIDIYLA YAPILIYOR

Proje kapsamında eğitimlerin devam ettiğini ifade eden Savcu kurslara katılmak isteyen vatandaşların Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Merkezi’ne nüfus cüzdanları ile gelmeleri yeterli olduğunu söyledi. Savcu konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu (SİROMA) tüm hızı ile eğitimlerine devam etmektedir. Bu eğitimler vatandaşlarımızı sosyal hayata hazırlarken maddi ve manevi desteklemeler içermektedir. Proje kapsamında açılan kurslara katılımlar açıktır. Birim ekibimiz saha ziyaretleri gerçekleştirdiklerinde aldıkları kayıtlar gibi, isteyen vatandaşlar bireysel başvuru da yapabilmektedirler. Kurslara katılım için vatandaşların Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Merkezi’ne şahsi nüfus cüzdanları ile gelmeleri yeterlidir.”

PROJE HEDEFLERİNE ADIM ADIM ULAŞIYOR

Sosyal Hizmet Koordinasyon Biriminin yaptığı incelemeler sonucunda vatandaşlara uygun yönlendirmeler sağlanacağını kaydeden Savcu, “Bu yönlendirmeler yaşamlarını kolaylaştıracak ve iş sahibi olmalarını sağlayacak kursların yanında; girişimcilik eğitimleri, psikolojik destek gibi konuları da içermektedir. SİROMA Projesi kapsamında ilçemizde gerçekleştirilen eğitimlere katılan katılımcılara yönelik ödemeler yapılmaya başlanmıştır. Katılımcıların bu yardımdan faydalanabilmeleri için yönlendirildikleri kursa devam etmeleri ve bu kurstan başarı belgeleri almaları gerekmektedir. İlçemizde açılan Temel Yaşam Becerileri kurslarına katılım gösteren adaylara gösterdikleri başarı neticesinde 280 TL yol masraflarını karşılar bedel dağıtımı yapılmıştır. Gelişmiş devletlerin bir göstergesi olan sosyal toplum anlayışından hareketle gerçekleştirilen projenin hedeflerine adım adım ulaştığı görülmektedir. Projeye destek olan tüm vatandaşlarımız için teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Birbirine ayrım gözetmeden kenetlenen toplum aydınlık yarınlarımız da müjdecisi konumundadır. dedi.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol