Sorgut: “Kısır çekişmelerle vakit geçirecek zamanımız yok”

Keşan’da çevreye duyarlılığıyla bilinen Mehmet Sorgut yaptığı açıklamada; seçimlerin sona erdiğini ve seçilenlerin Keşan için bir şeyler yapmasını beklediklerini kaydetti.

Sorgut: “Kısır çekişmelerle vakit geçirecek zamanımız yok”

Keşan’da çevreye duyarlılığıyla bilinen Mehmet Sorgut yaptığı açıklamada; seçimlerin sona erdiğini ve seçilenlerin Keşan için bir şeyler yapmasını beklediklerini kaydetti.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Nisan 2019 Cumartesi 09:29
Sorgut: “Kısır çekişmelerle vakit geçirecek zamanımız yok”

SONGÜL KONAR

 “BİZLER BU VAATLERİN TEK TEK TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Yerel seçim sürecinin sona erdiğini hatırlatarak, sözlerine başlayan Sorgut, şunları söyledi: “Seçim sürecinde, adaylar neler yapabileceklerini insanlara anlattılar. Projelerinin belli bir kısmını anlarken, belli bir kısmını da anlayamadan seçim süreci sona erdi. Yapılan seçimlerde; Keşan AK Partili adayı belediye başkanı seçerken, mecliste CHP 15, AK Parti 10 üyeyle temsil edilme hakkı kazandı. Herkesin aklını başına alıp, Keşan için çalışması gerektiği ifade edildi. Kısır çekişmelerle vakit geçirecek zamanımız yok. Seçim döneminde verilen vaatler vardı. Bizler bu vaatlerin tek tek takipçisi olacağız.”

“YENİ DÖNEMDE SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYORUZ”

Keşan’da birçok sorunun yaşandığını belirten Mehmet Sorgut, “Kış mevsiminde hava kirliliği, yaz mevsiminde ise, Saros Körfezi’ndeki sorunlar gündeme geliyor. Kış döneminde, her yıl olduğu gibi yine hava kirliliği sorunu yaşanacak. Sorun tamamen çözülmüş durumda değil. Rüzgâr esmediği zaman yine karbondioksit oranı artıyor. Saros’ta birçok sorun devam ediyor. Seçim döneminde, ‘yaparsa Mustafa Helvacıoğlu yapar; çözerse, Mustafa Helvacıoğlu çözer.’ şeklinde söylemlerde bulunuluyordu. Dolayısıyla, bizler de yeni dönemde sorunların çözülmesini istiyoruz. Keşan’da belediyeyi genelde iktidar olan AK Parti almasından ötürü bölgede yaşayan insanların beklentisi tavan yaptı. İnşallah beklentilerimiz karşılık bulur. Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun yapacağı tüm olumlu çalışmalar halktan karşılık bulacaktır. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan süs havuzu şu anda tehlike saçıyor. Orada gerekli düzenlemeler yapılmalıdır.” dedi.

“TEBRİKLE GEÇİRECEK ZAMANINIZ YOK”

Sorgut sözlerine şöyle devam etti: “Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, tüm kurumlarla ve seçilmişlerle birlikte ayda 1 defa toplantı yapmalıdır. Seçimin üzerinden yaklaşık 25 gün geçti. Sürekli tebrik ziyaretleri yapılıyor. Seçilmişlerin bu kadar tebrike ayıracakları zamanı yok. Çünkü hepsi maaş alıyor. Tebrikle sizin geçirecek zamanınız yok. Önümüzde yapılacak çok iş var. Keşan merkezinde çöp bidonlarının durumuna bakılmalı. Yaz mevsiminde, sıcaklıkların artması nedeniyle, istenmeyen durumlar yaşanacak. Bunların olmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor.”

“BÜTÇENİN, KEŞAN’DA ŞEFFAF ŞEKİLDE AÇIKLANMASINI BEKLİYORUZ”

Mehmet Sorgut sözlerini şöyle tamamladı: “Belediye meclis üyelerinin de, siyaseti bir kenara bırakıp Keşan için çalışmaları gerekiyor. Eğer bu olursa, Keşan’da sorunları çözüme kavuştururuz. Ayrıca, herkes seçim sürecinde belediyenin çok borçlu olduğunu ve paranın olmadığı dile getiriliyordu. Bundan ötürü de, Keşan Belediyesi’nin borcunun ve alacağının ne kadar olduğunun açıklanmasını bekliyoruz. Çalışan sayısının fazla olduğu dile getirilmişti ve bunun ne kadar olduğunun açıklanmasını bekliyoruz. Bütçenin, Keşan’da şeffaf şekilde açıklanmasını bekliyoruz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol