SSK Emeklilik Primleri

Ne zaman emekli olacağın tarihi öğrenmek istiyorsan ssk primlerinin sorgulamasını yaparak prim gün sayısının hesabını gerçekleştirebilirsiniz.

SSK Emeklilik Primleri

Ne zaman emekli olacağın tarihi öğrenmek istiyorsan ssk primlerinin sorgulamasını yaparak prim gün sayısının hesabını gerçekleştirebilirsiniz.

20 Mart 2015 Cuma 08:24
687 Okunma
 SSK Emeklilik Primleri

 

Ne zaman emekli olacağın tarihi öğrenmek istiyorsan ssk primlerinin sorgulamasını yaparak prim gün sayısının hesabını gerçekleştirebilirsiniz. Bilindiği üzere yeni düzenlemeler ile birlikte emeklilik hesaplama ile ilgili iş ve işlemlerin hepsi online sistemler ile yapılmaktadır. Bu işlemlerden sağlıklı bir şekilde sonuç alabilmek için öncelikle prim gün sayınızın yeterli olması gerekmektedir. Emeklilik tarihi hesaplama ekranı üzerinden işlemler sosyal güvenlik kurumu ile online işlemler mekanizması üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sosyal Güvenlik kurumu çalışanlara ait tüm işlemleri e devlet ekranı üzerinden yaptırmaktadır. Güvenlik uygulamasının sorunsuz olabilmesi adına işlemler şifreli olarak yapılmaktadır. SSK sorgulama ekranındaki şifreli bilgi alma PTT şubelerinden alınan şifre ile gerçekleştirilmektedir.

SGK emeklilik hesaplama yine sorgulama ekranından prim gün sayısına göre yapılmaktadır. Emekli olabilmek için öncelikle SGK tarafından çıkarılan kademeli emeklilik yasasına uygun olarak şartları taşımanız gerekmektedir. Bu yönü ile Sosyal güvenlik kurumu sorgulamalarınızı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Emekli olabilmek için kademeli emeklilik yasasında belirtilen yaş haddinin tamamlanmasının yanında minimum ödenmesi gereken prim sayısının da ödenmiş olması gerekmektedir Prim gün sayısını öğrenebilmek için SGK prim öğrenme ekranını kullanarak ne kadar priminizin olduğunu kısa süre içerisinde elde edebilirsiniz. Şartlarınızın uyması halinde kolaylıkla emekli olabileceğinizi unutmayınız. Eğer sizler de sorunsuz bir şekilde emeklilik hesaplamalarını yapmak istiyorsanız sisteme bilgi girişinizi doğru bir şekilde yapınız.  

 

Son Güncelleme: 25.09.2016 11:26
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol