Tetik’ten ‘Gün Hastanesi’ tepkisi

CHP İpsala Belediye Başkan Aday adayı, Yeni Gazete sahibi Cenan Tetik, İpsala Devlet Hastanesinin “Gün Hastanesi”ne dönüştürülmesi planına tepki gösterdi.

Tetik’ten ‘Gün Hastanesi’ tepkisi

CHP İpsala Belediye Başkan Aday adayı, Yeni Gazete sahibi Cenan Tetik, İpsala Devlet Hastanesinin “Gün Hastanesi”ne dönüştürülmesi planına tepki gösterdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
28 Kasım 2018 Çarşamba 10:39
Tetik’ten ‘Gün Hastanesi’ tepkisi

AYGÜL KONAR

İpsala Devlet Hastanesinin bu güne kadar yaşanan sıkıntıların içerisinde uzun zamandan beri devam eden sorununun yanı sıra ikinci bir sıkıntının meydana geleceğine dikkat çeken Tetik’in açıklaması şu şekilde: İpsala’mızın önemli sorunları, önemli dertleri var. Bu dertlere derman olmak için kamuoyunu uyarmak için buradayım. Kamuoyundan ve yaşayan dostlarımızdan gelen yüksek anlamda sorunlar taşıyan hastanemiz ile ilgili bilgiler vermek istiyorum. Devletimizin sağlık bakanlığımızın ve ülkeyi yöneten iktidarın İpsala Devlet Hastanesinin geleceğiyle ilgili plan ve projelerinden size bahsetmek isterim. İpsala Devlet Hastanesi’nin bundan sonrası için Halk Hastanesi veya Gün Hastanesi olma projesi var. Bu güne kadar zaten büyük sıkıntılarımız vardı ama bundan sonrası için büyük sıkıntılarımızı oluşturacak daha büyük sıkıntılar getirecek sorunumuz var. Bu da nedir artık burada uzman doktorumuz olmayacak. Gün hastanesine dönecek. Gün hastaneleri nedir? Bakanlıkça belirlenecek olan yerlerde, bünyesinde koruyucu sağlık hizmetleri, acil sağlık hizmetleri, doğum, ana çocuk sağlığı hizmetleri, ayaktan ve yatarak tıbbi müdahale, muayene, tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri ile çevre sağlığı, adli tabiplik ve ağız diş sağlığı hizmetlerinin verildiği, hasta potansiyeline göre diyaliz ünitesi bulundurabilen, görev yapan tabiplerin ayakta ve yatırarak hasta kabul ve tedavi ettiği, ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlarda hastaların stabilize edilerek uygun bir şekilde sevkinin sağlandığı sağlık kurumları hizmeti verilebilecek bir hastane yönetimine geçiyoruz.

“HASTANEMİZ GÜN HASTANESİ OLDUĞUNDA SADECE ACİL VE PRATİSYEN HEKİMLER OLACAK”

Hastanenin Gün Hastanesi olduğunda sadece acil ve pratisyen hekimler olacağını vurgulayan Tetik, konuşmasını şu cümlelerle sonlandırdı: “STK’ları siyasi partileri, İpsala’da yaşayan bütün yöneticileri, kaymakamımızı, ilçe başkanlarımızı, belediye başkanımızı, tüm kamuoyunda yaşayan İpsala’da yaşayan 29 bin yurttaşımızı uyarmak istiyorum. Hastanemiz gün hastanesi olduğunda sadece acil sadece pratisyen hekimler olacak. Bu güne kadar yaşadığımız sıkıntılar bile bize az kalacak. İnsanlarımızı bilinçlendirmek zorundayız. Aynısını Enez’de de yaptılar. Aynısını Meriç’te de yaptılar. Havsa’da da yaptılar. Hastanemiz artık halk hastanesi olma yolunda gün hastanesi olma yolunda ilerlerken sadece acil hizmeti vererek yoluna devam edecektir. Kamuoyunu son kez uyarıyorum sevgili ilçe başkanlarım, muhalefet partililerim, ilçede yaşayan tüm yurttaşlarım hastanemize sahip çıkalım bu sessizliğinizi lütfen bir ses haline getirelim yoksa hastanemiz ileriki günlerde tamamen kapanabilir halk hastanesi ve gün hastanesi olabilir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol