Turizm Haftası Keşan’da kutlandı

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan yürüyüş ve tören, dün gerçekleştirildi.

Turizm Haftası Keşan’da kutlandı

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan yürüyüş ve tören, dün gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
16 Nisan 2019 Salı 09:29
Turizm Haftası Keşan’da kutlandı

SONGÜL KONAR

Saat 10.30’da Keşan Orman İşletme Müdürlüğü önünde toplanarak kortej oluşturan öğrenciler Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

TURİZMİN YOLU BARIŞ VE KALKINMA YOLUDUR

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Keşan İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Öztürk, şunları söyledi: “Ekonomiyi geliştirmesi, istihdam yaratması, doğal, kültürel ve sosyal çevrenin korunmasındaki etkisi ve dış ödemeler dengesine olumlu katkıları nedeniyle ülkelerin kalkınmasında önemli bir yer tutmaktadır. Ülkemiz zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Ayrıca iklimi ve doğal güzellikleri ile de önemli bir turizm bölgesidir. Turizm işletmelerinde çağdaş düzeydeki hizmete, Türk insanının konukseverliği ayrı bir boyut kazandırmaktadır. Bilgi ve iletişim çağında turizm, artan kültürler arası etkileşim ile farklı kültürlerin farklı topraklarda buluşmalı olarak görülebilir. Turizm, artık sadece güneş, kum, deniz turizminin sezon açılışı değildir. Ülkemiz artık on iki ay turizm sezonu haline gelmiştir. İlçemiz ise Saros Körfezi gibi önemli bir turistik çekim merkezine sahiptir. Denizi, doğası ve kültürel değerleri ile turizm açısından önemi her geçen gün artmaktadır. İlçemiz, Kuzey Ege’nin en uç turistik noktası olarak rakipleri ile yarışabilecek konuma gelecek, ileride turistik faaliyetler çeşitlendirilip dört mevsime yayılarak ilçemizin ekonomik kalkınmasında turizm büyük bir paya sahip olacaktır. Bu hedefi gerçekleştirmede yerel yönetimler, özel sektör ve siz geleceğin turizmcilerine büyük görevler düşmektedir. Bu görevleri layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum. ‘Turizmin yolu barış ve kalkınma yoludur.’ ‘Turizm hizmet, gelişir, sevgi ile büyür.’ Bu sloganlarla konuşmama son verirken, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

Program sema gösterisi, şiir ve folklor gösterisinin ardından sona erdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol