Türk Telekom, alt yapıyı 1,5 ayda tamamlayacak

“BÖLGEYE 7 ADET FİBER OPTİK SANTRAL KURULUYOR”

Türk Telekom, alt yapıyı 1,5 ayda tamamlayacak

“BÖLGEYE 7 ADET FİBER OPTİK SANTRAL KURULUYOR”

20 Eylül 2013 Cuma 01:39
Türk Telekom, alt yapıyı 1,5 ayda tamamlayacak
 Türk Telekom’un ülke ve Keşan genelinde verdiği telefon ve Internet hizmetlerinde, özellikle toplu konut alanlarında yetersiz kalması, iletişim altyapısının hazırlanmamasına bağlandı.

Keşan’da; BELKOOP, Atakent1 ve Atakent2, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ve Zirve Konutları civarında bu sorunun yaşandığına dikkat çeken Türk Telekom yetkilileri; buradaki altyapının en kısa sürede bitirilerek, bekleyen yüzlerce talebin karşılanacağını söyledi.  

BELKOOP ve Atakent1 ve Atakent2 konutları için zamanında başvuru yapılmamasının, kendilerini zor durumda bıraktığını vurgulayan yetkililer, Keşan’ın toplu konut alanlarını kapsayan projenin gecikmeli olarak hazırlanmasına başlandığını ve buradaki iletişim altyapısının lokal olarak çözülmeye çalışıldığını dile getirdi.

“TOPLU KONUT İNŞAATLARI BAŞLARKEN, ALTYAPI İÇİN DE BAŞVURU YAPILMALI”

Toplu konut alanlarında inşaat çalışması başlar başlamaz, telefon ve Internet altyapısı kurulması için başvuruda bulunulması gerektiği vurgulanarak, eğer bu başvuru yapılmazsa, Türk Telekom’un kendiliğinden bir proje içerisine giremeyeceğini kaydetti. Türk Telekom yetkilileri, müstakil bina bazında inşaatlar yapılırken, müteahhit firmaların, binanın içerine girecek olan Internet ve uydu bağlantıları için yer hazırlamadıklarına işaret ederek, bu nedenle yeni binaları delip hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti.

“BÖLGEYE 7 ADET FİBER OPTİK SANTRAL KURULUYOR”

Yetkililer, bölgeye 7 adet fiber optik santral kurulduğunu da vurgulayarak, internet ve telefon  abonelerinin bu santrallere aktarılmasına başlandığını ve 1,5 ay sonra inşaatın tamamlanacağını sözlerine ekledi. 

Son Güncelleme: 20.09.2013 01:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol