Ulusoy'un aday olmadığı seçimi beyaz liste kazandı

Keşan Şoförler Odası’nın yeni başkanı Mahmut Demirkan

Ulusoy'un aday olmadığı seçimi beyaz liste kazandı

Keşan Şoförler Odası’nın yeni başkanı Mahmut Demirkan

24 Şubat 2014 Pazartesi 09:34
Ulusoy'un aday olmadığı seçimi beyaz liste kazandı
 Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan genel kurul toplantısı dün yapıldı.

Köşk Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ve saat 11.00 sıralarında başlayan genel kurula, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yıldız, Edirne Esnaf Odaları Yönetim Kurulu Başkanı Emin İnağ, il ve ilçe oda başkanları, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan adaylarıi ilg genel meclisi ve belediye meclisi adayları ile çok sayıda oda üyesi katıldı.

Oy kullanma yetkisine sahip 5 bin 510 üyesi bulunan Oda’da, yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından gündem maddelerine geçildi.

DİVANI EMİN İNAĞ YÖNETTİ

İlk olarak genel kurulu yönetecek divan oluşturuldu. Verilen önerge doğrultusunda; divan başkanlığına Emin İnağ, başkan yardımcılığına Mehmet Özkan, katip üyeliklere Koray Kurt, Fatih Nalbantlar ve Şendoğan Yargı seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından 15 maddelik gündeme devam edildi. Yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu raporu ve gelir gider hesapları ile son 4 yıllık bilançolar, oda genel sekreteri Erkan Üstüntürk tarafından okundu. Maddeler üzerine söz almak isteyen olmayınca, oylamaya geçildi ve bu maddeler, oy çokluğuyla kabul edildi.

ULUSOY, VEDA ETTİ

Yönetim ve denetim kurulları ile raporların ibra edilmesinin ardından, 17 yıldan beri oda yönetim kurulu başkanlığını yapan ve bu genel kurulda aday olmayan İhsan Ulusoy, yaptığı veda konuşmasında üyelere “Allahaısmarladık” derken, duygusal anlar yaşandı. Kısa konuşmasının ardından İnağ tarafından Ulusoy’a plaket verildi.

SEÇİMLER DEMOKRATİK ORTAMDA YAPILDI

2014-2017 dönemi çalışma raporu da Üstüntürk tarafından okundu ve madde üzerinde söz alan olmayınca, oylanarak kabul edildi.

ÖZCAN: ODAYLA

UYUMLU ÇALIŞTIK

Raporların okunmasının ardından divan başkanı Emin İnağ, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a söz verdi. Mikrofona gelen Özcan, medeni ölçülerde Keşan’a yakışır bir seçim yaşandığının altını çizerek, belediye başkanlığı yaptığı 10 yıllık süre içerisinde İhsan Ulusoy’la uyumlu bir çalışma yaptıklarını söyledi. Mehmet Özcan, bundan sonra da seçilecek olan yeni başkanla aynı olumlu yaklaşımlarının süreceğini sözlerine ekledi. Özcan daha sonra Ulusoy’u yanına davet ederek kendisiyle vedalaştı.

ADAYLAR KENDİNİ TANITTI

Daha sonra seçimlere geçildi. Seçime mavi listeyle katılan Serdar Durak, sarı listeyle katılan Davut Aydın ve beyaz listeyle katılan Mahmut Demirkan, kısa konuşmalarla kendilerini ve adaylarını tanıttı.

İlk olarak söz alan Durak, seçilmesi halinde ekibiyle birlikte şeffaf yönetim sergileyeceklerini belirterek, tüm üyelere eşit mesafede olacağını vurguladı. Durak’ın ardından söz alan Aydın ise her mesleğin profesyonelce yapılması gerektiğine vurgu yaptığı konuşmasında, şoför esnafının da buna ayak uydurması gerektiğine inandığını söyledi. Mesleğin zorluklarını bildiğine de değinen Davut Aydın, ekip arkadaşlarıyla göreve hazır olduklarını ifade etti. Son olarak konuşan Demirkan da uzman kişileri getirip, oda üyelerine seminerler verdireceklerini ayrıca odanın eskimiş araçlarını yeni ve üst modellerle değişirerek, hizmet kalitesini artıracağını söyledi.

ZAFER BEYAZ LİSTENİN

Konuşmaların ardından, seçime geçildi. 501 üyenin 460’ının seçime katıldığı oylamada, sandık, saat 17.00’de açıldı. Kullanılan 460 oyun 3’ünün geçersiz sayıldığı ve geçerli kabul edilen 457 oydan, beyaz listenin 194, sarı listenin 162, mavi listenin ise 101 oy aldığı açıklandı. Böylece seçimi Mahmut Demirkan’ın kazandığı ilan edildi.

Yeni yönetim ve denetim kurulları şu kişilerden oluştu:

Yönetim Kurulu: Mustafa Kafalı, Hürriyet Kaya, Osman Meriç, Salim Değişçi, Hüseyin Kalkan, Hasan Devecioğlu.

Denetim Kurulu: Yusuf Çınar, Mustafa Öner Günalay ve Bülent Çamlı.   


Son Güncelleme: 24.02.2014 09:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol