UYBAŞ: TÜRKİYE’DE 5 KİŞİDEN BİRİYİM

Uybaş, Dayan ve Karaman, Kılıçdaroğlu’nun yemeğine davet edilmemelerini protesto etti

UYBAŞ: TÜRKİYE’DE 5 KİŞİDEN BİRİYİM

Uybaş, Dayan ve Karaman, Kılıçdaroğlu’nun yemeğine davet edilmemelerini protesto etti

05 Mart 2014 Çarşamba 11:56
UYBAŞ: TÜRKİYE’DE 5 KİŞİDEN BİRİYİM
 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerden sonra görevlerini bırakacak olan CHP Keşan İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Uybaş ile İl Genel Meclisi üyeleri Fethi Dayan ve Sebahattin Karaman, dün yaptıkları ortak açıklama ile, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Edirne mitinginin ardından akşam Margi Hotel’de verilen yemeğe davet edilmemelerini kendilerine karşı yapılan bir saygısızlık olarak gördüklerini ve bu durumu protesto ettiklerini söyledi.

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin ardından bu görevi yeni gelecek olan arkadaşlarına devredeceklerini kaydeden,  Uybaş, Dayan ve Karaman, “Sayın genel başkanımızın Edirne’deki bu yemeğine ilimizdeki tüm parti teşkilatı yönetimleri, belediye ve il genel meclisi üyeleri davet edilmiş. Bir tek bize böyle bir davet ne Keşan İlçe Başkanlığı’ndan ne de İl Başkanlığı’ndan yapıldı. Edirne İl Genel Meclisi’nde bir dönem hizmet ürettik ve hem partimiz adına hem de bölgemiz anlamında yararlı çalışmalar yaptığımıza inanıyoruz. Bize bu konuda verilen değer bu olmamalıydı. Demek ki Koyuncu’nun yapacağı ilçe başkanlığı bu kadar oluyormuş. diyerek CHP Keşan İlçe Başkanı Vedat Koyuncu’yu eleştirdi.

UYBAŞ: TÜRKİYE’DE 5 KİŞİDEN BİRİYİM

Yapılan eğilim yoklamasına saygılı olduklarını ancak burada bazı entrikalar döndüğüne inandıklarını söyleyen Nusret Uybaş, Ben şu an görevimi Edirne İl Genel Meclisi Başkanı olarak devredeceğim. Benim konumumda olan Türkiye’de sadece 5 tane Cumhuriyet Halk Partili var. Partimizin seçilmiş birer temsilcileri olarak genel başkanımızın ilimizde katıldığı bir yemekten bazı siyasi korku ve endişeler nedeniyle mahrum bırakılmamızı protesto ediyoruz.  Bu konuda hem ilçe başkanımız, hem il başkanımız hem de Edirne milletvekillerimizin sorumluluğu olduğunu düşünüyor ve hepsini kınadığımızı kamuoyuna bildiriyoruz. diye konuştu.

Son Güncelleme: 05.03.2014 11:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol