mersin escort

Vakıf kömürünü savundu

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada, Keşan’da yaşanan hava kirliliğine değinirken Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın dağıttığı 2 bin ton kömürün hava kirliliğine neden olmayacağına dikkat çekti.

Vakıf kömürünü savundu

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yaptığı açıklamada, Keşan’da yaşanan hava kirliliğine değinirken Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın dağıttığı 2 bin ton kömürün hava kirliliğine neden olmayacağına dikkat çekti.

Medya Keşan
Medya Keşan
30 Ekim 2017 Pazartesi 00:00
618 Okunma
Vakıf kömürünü savundu

AYŞİN SEÇİL GEZER

Boyalık, doğal gazın Keşan’a gelmesini AK Parti’nin sağladığı ifade ederek, “Hava kirliliği Keşan’ın kanayan yarasıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Sivil Toplum Kuruluşları ve Keşan halkı ile Keşan’ın bir sorunudur. Keşan’ın sorununu Keşanlılar çözer. İktidarımız gereken özeni Keşan’a göstermiştir. O günkü Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu, Keşan’a doğal gazın gelmesi için Valimiz Dursun Ali Şahin ile birlikte son derece yoğun bir çaba sarf ettiler ve Keşan’a doğal gazı getirdiler. Keşan’a doğal gazı Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı getirdi. Keşan halkına yapılan bu eziyete son vermek için getirdi. Size sorarım; Keşan’da hava kirliliği bir günde mi oluştu? Hava kirliliği yıllardır var. Bu hava kirliliğini Keşan’da sonlandırmak için Adalet ve Kalkınma Partisi üzerine düşen vazifeyi yapmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan kömür denetleme yetkisini Keşan Belediyesi’ne vermiştir. Niçin verdi? Daha kolay denetlensin, Keşan’a giren kömürün daha sağlıklı olması için verildi. Keşan Belediye Başkanı’nın bundan 5-6 sene önce yaptığı açıklamayı biliyor musunuz? Keşan’a doğal gaza gerek yok, Keşan kendi kömürü ile ısınabilir, Keşan’ın parası dışarı kaçmasın. Keşan’ın öz kaynakları, Keşan’ın kömür kaynakları Keşan’a yeter ancak para demek her şey demek değildir. Para çalışılır kazanılır ama sağlık geri gelmez. Keşan’ı bu hale getirenler utansın. Keşan’a bundan yıllar önce daha doğal gaz gelecekti. Eski Milletvekilimiz Necdet Budak’ın bu vanayı buraya bırakması bir tesadüf değildir, ileri görüşlülüktür.” dedi.

HAVA KİRLİLİĞİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFI’NIN DAĞITTIĞI KÖMÜRE BAĞLI DEĞİL

Hava kirliliğinin nedeninin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın dağıttığı 2 bin ton kömürün olmadığını söyleyen Boyalık, “Keşan’da doğal gaz yanmaya başladı, insanların tüp derdi bitti. Tüpe göre doğal gazın mutfaklarda yanması yüzde 70 civarında ucuzluk sağlıyor. Siz bunu sadece kömüre bağlarsanız, Keşan’ın kömür ile ısınması doğrudur derseniz, şimdi çark edersiniz, hatta suçu da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin getirdiği ve fakir, fukaraya dağıttığı 2 bin ton Sosyal Yardımlaşma kömürüne Keşan’ın hava kirliliğine bağlamaya kalkarsanız, perişanlıktır. O fakir, fukara eğer kömür yakmaz ise lastik yakarak ısınmaya çalışıyor. Biz buna müsaade edemeyiz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız ile geçen sene bu konularda görüşmemiz oldu. Bu kömürler yerinden yönetim ile alınmadığı, genelden alındığı için Keşan’a da bu tip kömür geliyor. Hava kirliliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın dağıttığı kömüre bağlı değil. Diğer kömürleri incelesin, irdelesin Keşan Belediyesi, büyük apartmanlara giren kömürlerin ne kalitede olduğuna baksın. Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın dağıttığı 2 bin ton kömür, Belkoop’un yılda yaktığı kömürün 20 de 1’i neredeyse. Bu arkadaşlar düzgün siyaset yapmayı öğrensinler. Biz Keşan için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 30.10.2017 00:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
keşanlı22 12 ay önce

Biri şu arkadaşa söylesin derdimiz vakıf kömürü veya siyaset değil. Ben 5800 kalori kömür kullanma dayatmasına maruz kalıp 600- 650 tl kömürün tonuna veriyorken Vakıf neden düşük kalorili hatta çamur gibi kömür dağıtıyor Nerde adalet nerde eşitlik . İnsanların aklı ile kimsenin alay etmeye hakkı yok