Yağcı:

“Yerel yönetimler gibi gücümüz yok ama burada örnek bir kent yaşamının modelini oluşturduk”

Yağcı:

“Yerel yönetimler gibi gücümüz yok ama burada örnek bir kent yaşamının modelini oluşturduk”

02 Kasım 2013 Cumartesi 00:31
Yağcı:
 Bel-Koop, kuruluşunun 10. yıldönümünü,

genel kurul ile birlikte kutlayacak

Bel-Koop Toplu Yapı Yönetimi Başkanı Rasim Yağcı, dün düzenlediği basın toplantısıyla kooperatifin kuruluşunun 10. yıldönümü nedeniyle bugün ve yarın gerçekleştirilecek bilgilendirme semineri ve olağan genel kurul toplantısı hakkında bilgi verdi

Saat 13.30’da, Bel-Koop Toplu Yapı Yönetimi binasında başlayan bilgilendirme toplantısına, Yağcı’nın yanısıra yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Bakmaz, Mustafa Çetinbaş, Hidayet Meriç ve İbrahim Şen katıldı.

ÖNEMLİ BİR DENEYİME SAHİBİZ

Trakya’daki birçok ilçenin büyüklüğünde olan Bel-Koop’un kuruluşunun 10. yıldönümü olduğunu ifade eden Yağcı, “Trakya genelinde, Keşan özelinde Bel-Koop neredeyse bir Enez ilçesi büyüklüğündedir. Dolayısıyla 10. yılında ülkemizde gerek kent kültürünün oluşturulması açısından, gerekse yeni oluşturduğumuz sitelerdeki yaşama dair sorunların toplum bilincine çıkması açısından önemli bir deneyim sahibiyiz. Burada uzun yıllar görev yapan, bir okulu, üniversitesi olmayan, hayat fakültesi dediğimiz hayatın gerçek pratiğinden yola çıkarak bu görev ve sorumlulukları yerine getiren, bugün aramızda olmasa da yönetim kurullarında emeği geçen gelmiş, geçmiş tüm yönetici arkadaşlarıma onur konuğumuz oldukları için yapacağımız seminere onları davet ediyorum. Bu tarihi görevi yerine getirmek bize nasip oldu.

BEL-KOOP’TA 3 BİN KİŞİ YAŞIYOR

10 bin kişilik bir Yeni Mahalle ve içerisinde 3 bin kişilik Bel-Koop’un sorunlarını Keşan’ın yerel yönetimine aday olan arkadaşlarla da paylaşmak istiyorum. Yerel yönetimler gibi gücümüz yok ama burada örnek bir kent yaşamının modelini oluşturduk. Bu fiziki olarak mühendisler ve müteahhitler tarafından gerçekleştirildi ama bizde bu yapıların içerisini doldurduk.10 yıllık bir pratik üzerinden de Bel-Koop’la ilgili tüm bilgi birikimimizi paylaşmaya hazırız.” dedi.

ARAÇLARIMIZA VERDİĞİMİZ DEĞERİ ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE GÖSTERMEDİK

 Bel-Koop’un 10. yılına girmesine rağmen sosyal alan konusunda halen geride olduğunu ifade eden Yağcı, şunları söyledi: “Araç parkları binalara geçtiğimiz günden beri var. Ama özellikle çocuk ve gençlerimize yönelik alanların eksikliği halen devam etmektedir. Çocuk oyun parkları, oyuncak parkları, gençlik parkı, gençlik spor tesisleri ve ailelerimizle gidebileceğimiz sosyal alanların inşasını bekliyoruz. Keşan Belediyesi’nden ve görevine talip olan değerli adaylardan da Bel-Koop’u yakın plana alıp inceleme yapmalarını talep ediyoruz. Öbür taraftan Bel-Koop’ta insanlar ile yüz yüze toplantı yapacağımız bir salon ihtiyacı duyduk. Çok amaçlı, belki çocuklarımıza etüt yaptıracağımız, kadınların gün yapacağı, mevlit okutacağı bir salona yeni sahip oluyoruz. Bu salonu da kendi imkanlarımızla inşa ettik. Belediyenin belirli kültür etkinliklerini de mahallemizde yapmasını bekliyoruz. Halk Eğitimi merkezinden de özel ilgi bekliyoruz. Amacımız salonun içerisinin etkinliklerle dolmasıdır.

TOPLANTILAR SAAT 14.00’TE BAŞLAYACAK

2 gün sürecek genel kurulu, bir seçim oldu-bittisi olarak görmediklerini kaydeden Yağcı, Bel-Koop’un başlı başına örnek bir sosyal deney projesi olduğunu söyledi. Rasim Yağcı, toplantının bugün saat 14.00’te, genel kurul seçimlerinin ise yarın yine saat 14.00’te, Bel-Koop Toplu Yapı Yönetimi binasındaki toplantı salonunda başlayacağını belirterek, tüm Bel-Koop sakinlerini davet etti. 


Son Güncelleme: 01.11.2013 23:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol